Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

140 yıllık dönemi kapsayan akademik yayınlar kitaplaştırıldı

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yiğit Uyanıkgil’in de aralarında bulunduğu …

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yiğit Uyanıkgil’in de aralarında bulunduğu bir grup akademisyen, 1881-2022 yılları arasını kapsayan 140 yıllık dönemde histoloji ve embriyoloji alanları temel olmak üzere tıp, veteriner, diş hekimliği ve fen fakültelerinde bu alanda ders veren ve eğitim-öğretim etkinliklerinde fiilen çalışan bilim insanlarının yazdığı eserleri bir araya getirerek kitaplaştırdı. EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, kaynak kitap özelliği taşıyan eseri kendisine sunan Prof. Dr. Uyanıkgil’i tebrik etti.

EÜTF Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yiğit Uyanıkgil ile Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve İzmir Kâtip Çelebi Tıp Fakültesinden öğretim üyeleri tarafından hazırlanan “Türkiye’de Histoloji ve Embriyoloji Alanında Yayımlanan Eserler (1881-2021 Arşiv Çalışması)” adlı kitap yayımlandı. Prof. Dr. Uyanıkgil, kaynak kitap özelliği taşıyan eseri EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a sundu. Prof. Dr. Uyanıkgil’i tebrik eden Rektör Budak, EÜTF’nin güçlü bir akademik kadroya sahip olduğunu hatırlattı. Egeli öğretim elemanlarının akademik başarıyla gurur duyduklarını söyleyen Rektör Budak, “Öğrencilerimizin iyi bir eğitim alması için hocalarımız var gücüyle çalışıyor. Yiğit hocamızın da içinde yer aldığı bir grup akademisyenin böylesine önemli bir eseri hazırlamaları histoloji ve embriyoloji alanındaki eğitime ciddi katkılar sunacak. Emeği geçen öğretim üyelerini tebrik ediyorum” dedi.

140 YILLIK DÖNEM TARANDI

Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Prof. Dr. Uyanıkgil, “Hazırladığımız kitap, 1881-2022 yılları arasını kapsayan 140 yıllık dönemde histoloji ve embriyoloji alanları temel olmak üzere tıp, veteriner, diş hekimliği ve fen fakültelerinde bu alanda ders veren ve eğitim-öğretim etkinliklerinde fiilen çalışan bilim insanlarının yazmış olduğu kitap, atlas ve benzeri basılıp yayınlanmış eserlerin toplu halde bir arada bulunabileceği bir kaynak kitap özelliği taşıyor. Oldukça kapsayıcı eserin hazırlanmasında yoğun bir emek harcadık, kitaba katkı koyan Prof. Dr. Alp Can ve Prof. Dr. Meltem Kuruş ile bizlere her zaman destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

van haber