1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti'de Gönül Seferberliği başlıyor
AK Parti'de Gönül Seferberliği başlıyor

AK Parti'de Gönül Seferberliği başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti'nin bu ülkede yeterince gayret göstermesi halinde ulaşamayacağı ve gönlünü kazanamayacağı hiç kimse yoktur" dedi. AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Twitter hesabından 'Gönül Seferberliği' videosunu paylaştı

A+A-

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il başkanlarıyla video konfrans yönetimiyle bir araya geldi. İl başkanlarına önemli mesajlar veren Erdoğan, AK Parti'nin gönlünü kazanamayacağı hiç kimsenin kalmayacağını söyledi.


AK PARTİ'NİN GÖNLÜNÜ KAZANAMAYACAĞI KİMSE YOKTUR

83 milyonun sorumluluğunu hissettiklerini kaydeden Erdoğan, "Aldığımız her kararda, attığımız her adımda, yaptığımız her icraatta 83 milyon vatandaşımızın sorumluluğunu, omuzlarımızda hissediyoruz. Seçimlerde aldığımız oyun, potansiyelimizin sadece bir bölümünü oluşturduğunu asla unutmuyoruz. Ülkesine, milletine, değerlerine, tarihine düşman bir avuç Mankurtu, bir kenara bırakacak olursak AK Parti'nin bu ülkede yeterince gayret göstermesi halinde ulaşamayacağı ve gönlünü kazanamayacağı hiç kimse yoktur. Daha da önemlisi, küresel düzeyde özellikle de savunduğumuz misyon ve ikelerle kendi vatandaşlarımızın yanında tüm ümmeti ve insanlığı kuşatan bir mesuliyetin de altında buluyoruz. Hep söylediğim gibi AK Parti özellikle partimizin kaderi Türkiye'nin kaderiyle bütünleşmiştir" dedi.


İL BAŞKANLARINA TALİMATI VERDİ

Her zaafın, her eksiğin, sadece AK Parti'ye değil Türkiye'ye zarar verdiğini sözlerine ekleyen Erdoğan, "Aynı şekilde Türkiye kaybettiğinde umudunu bize bağlamış yüz milyonlarca kardeşimizin de yüreğine ateş düşüyor. Dünyadaki tüm mazlumlar ve mağdurlar için Türkiye demek, güven, huzur, adalet, refah, umudun adı demektir. Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Mersin'e ülkemizin dört bir yanındaki teşkilatlarımızda görev alan her bir kardeşimizin meseleye bu şekilde bakmasını istiyorum. Milletin, ümmetin ve insanların yükünü omuzlarında, vebalini yüreğimde hissetmek demek, gözümüze uyku girmemesi demektir. Bu tabloda kişisel hesaplara, kaprislere, kibre,  adaletsizliğe, haksızlığa kayırmacılığa yer yoktur. Bu tabloda bir anın bile boş geçirilmesi mümkün değildir. Her an ve her yerde insanların gönül kapılarını, açmanın gayreti içinde olmak mecburiyetindeyiz. Aksi takdirde milletimize mahcup olmanın yanında koskoca bir medeniyet davasına zarar vermiş duruma düşeriz. Genel başkanından üyesine kadar AK Parti'nin tüm mensupları bu şuurla hareket etmekle mükelleftir. Diğer türlü bulunduğumuz yerlerin hakkını verememiş oluruz" diye konuştu. 

HALKTAN KOPUK İL BAŞKANI AK PARTİ'YE YAKIŞMAZ

En çok il başkanlarına görev düştüğünü ifade eden Erdoğan, "Bu konuda en büyük vebal özellikle de kendi şehirlerimizin baş sorumlusu olan il başkanlarına ait. Sizlere düşen hem parti bünyesinde, hem halk nezninde derleyen, toparlayan, motive eden ileriye taşıyan mevkiinde bulunmaktadır. Herkesi kucaklamayan, herkesin gönlünü kazanmayan, herkesi çalıştırmayan bir il başkanı tasavvur edemiyorum. Hele hele halktan kopuk, kapısı 24 saat insanlara açık olmayan, herkesin derdi ile dertlenmeyen, çözülebilecek her meseleyi önüne katıp neticelendirmeyen bir il başkanı asla AK Parti'ye yakışmaz. Klasik medya, sosyal medya, dijital imkanlar elbette önemlidir. Ama bunlar yüz yüze iletişimin yerini tutamaz. Bir insana dokunmadan, gözlerine bakmadan yüreğindeki sıkıntıyı veya sevincini hissetmeden siyaset yapılamaz. Halka tepeden bakarak siyaset yapmak tek parti CHP'sinin ve onun izinden giden faşistlerin yöntemidir. CHP geleneği, halka rağmen siyasetin üzerine kuruludur. Bizim siyaset geleneğimiz ise millet için ve milletle birlikte esasına dayalıdır. Hakkın ve halkın rızasını gözetmeyen hiç kimse bizim siyasetimizde yer bulamaz. Bu şekilde davrandığımız, hizmet verdiğimiz, mücadele ettiğimiz, çalıştığımız sürece AK Parti'nin önünü kimse kapatamaz."


BAŞKAN AKSU SAMSUNLULAR İÇİN PAYLAŞTI

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımla AK Parti'de 'Gönül Seferberliği'nin başladığını duyurdu. Başkan Aksu, "Gönül Seferberliğimiz başlıyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da teşkilatlarımızı yanıbaşınızda bulacaksınız. 18 senelik hizmet destanına yenilerini eklemek için gönüllüyüz" ifadelerini kullandı ve 'Gönül Seferberliği' videosunu paylaştı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.