van haber

samsun haber

a

Akbank’ın açık bankacılık portalı yenilendi

Müşterilerine sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetlere her geçen gün yenilerini ekleyen Akbank, 2016 yılında Türkiyede bir ilk olarak hayata geçirdiği

API Portalını, deneyim odaklı tasarımı ve genişletilmiş içeriği ile yeniledi.

Akbank’ın 2016da açık bankacılık vizyonu kapsamında, girişimciler ve yazılım geliştiricilerin hizmetine açarak Türkiyede bir ilke imza attığı Akbank API Portalı hem tasarım hem de içerik olarak uçtan uca yenilendi. Akbank’ın yenilenen açık bankacılık portalında girişimciler yepyeni bir deneyimle bankanın kullanıma hazır APIlerini inceleyebilme ve bu APIlerle iş fikirlerini hayata geçirecek uygulamalar oluşturabilme imkânı bulacak. Kredilerden yatırımlara pek çok farklı kategoride sunduğu APIlerle Akbank, açık bankacılık ve servis bankacılığı vizyonu doğrultusunda başta fintekler olmak üzere çeşitli dikeylerdeki iş ortaklarıyla finansal servisleri bankacılığın ötesine taşımayı hedefliyor.

Akbank’ın gerek açık bankacılık gerek inovasyon anlamında öncü çalışmalara imza attığını söyleyen Akbank Bireysel ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, bugüne kadar pek çok partnerle açık bankacılık odaklı iş birlikleri hayata geçirdiklerini ve BDDKnın Servis Bankacılığı düzenlemesi ile açık bankacılık ve servis bankacılığının Türkiyede yakın gelecekte yükselen bir trend olmasını beklediklerini belirterek; regülatörün destekleyici vizyonu ile Akbank olarak finansal ekosistemin gelişimine katkı sağlayacak ve servis bankacılığında öncü olacak çalışmalara daha da hız verdiklerini ve bu çalışmaların ilk adımını güçlendirilen ve yenilenen açık bankacılık portalı ile attıklarını anlattı.

Akbank’ın son dönemde açık bankacılığı daha fazla odağına aldığının, API Portal dönüşümünün uzunca bir süredir devam eden yoğun çalışmalarında sadece bir ilk adım olduğunun altını çizen Yüce şu açıklamada bulundu: Akbank start-up ve fintek ekosistemini ve girişimcileri geçmişten bugüne destekleyen bir banka. Biz yenilikçi şirketlerle ve start-uplarla açık bankacılık iş birlikleri yolunda önemli adımlar attık, atmaya devam edeceğiz. Onlara yenilikçi iş fikirlerini hayata geçirme ve doğru kontaklara ulaşma fırsatı sunmakla kalmıyor, Akbank’ın güçlü teknoloji altyapısı ve servis bankası yetkinlikleriyle start-upların iş modelleri içinde bankacılık servislerini zahmetsizce konumlandırabilecekleri şekilde uçtan uca hizmet sağlıyoruz. Bu anlamda gerek API portalımızı gerekse de servis bankacılığı kapsamında bütüncül olarak start-upların ihtiyaçlarını en kapsamlı ve en hızlı şekilde cevaplayacak yetkinliklerimizi her geçen gün geliştirip zenginleştirerek, iş ortaklarımızla birlikte tüm ekosistemin büyümesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bilgievleri, TEKNOFEST’te yarışacak

HIZLI YORUM YAP