van haber

samsun haber

a

Avrupa Turu Yapmanın Yöntemleri

Avrupa turu yapmak deyince birçoğumuzun aklına ilk önce zengin kültürü,eşsiz mimarisi ve tüm dünyaya yaydığı eşsiz lezzetleriyle İtalya gelir.Her sokağı ayrı güzellikle dolu İtalya Yurtdışı turlarının gözdesi durumunda. Peki birgün gitmek istersek nasıl bir yol izleyebiliriz, kaç farklı yol var biraz da ondan bahsedelim.

Avrupa turu yapmak deyince birçoğumuzun aklına ilk önce zengin kültürü,eşsiz mimarisi ve tüm dünyaya yaydığı eşsiz lezzetleriyle İtalya gelir.Her sokağı ayrı güzellikle dolu İtalya Yurtdışı turlarının gözdesi durumunda. Peki birgün gitmek istersek nasıl bir yol izleyebiliriz, kaç farklı yol var biraz da ondan bahsedelim.

1)Esc

Esc Avrupa Birliği Gençlik Programı’nın bölümlerinden biridir. Gönüllüler Avrupa birliği ülkelerinde herhangi bir sivil toplum kuruluşunda veya kamu yararı gözeten sosyal sorumluluk projelerinde görev alabilir. Gönüllülük esaslı olduğu için karşılığında bir ücret ödenmesi söz konusu değildir. Ulaşım,yiyecek,sigorta,dil eğitimi,barınma gibi ihtiyaçlarınız onlar tarafından karşılanır. Bu programa 18-30 yaş aralığındaki gençlerin hepsi başvurabilir.Hiçbir özel dilbilgisi veya üniversite öğrenim belgesi istenmiyor.

Kısa süreli Esc projeleri 14 ile 60 gün arası değişirken uzun süreli projelerde 2 ay 12 ay arası değişiklik göstermektedir.

2)Erasmus

Erasmus dünyanın en popüler öğrenci değişim programlarından biridir.Erasmus süresi içinde bulunulan proje türüne göre 2 ila 30 gün arası olabileceği gibi 2 haftadan 1 yıla kadar da uzayabilir.Erasmusun öğrenciler arası kültür alışverişini sağlayarak hem üniversitelerde eğitim kalitesini arttırmayı amaçlayıp hemde öğrencilere yurtdışı deneyimi katan bir programdır.Aynı zamanda yüksek lisans ve doktora öğrencileri için erasmus programı olduğu gibi üniversitelerdeki öğretim üyeleri içinde erasmus programı vardır.Unutmayın ki hazırlık öğrencisiyseniz Erasmusa başvuramayacağınız gibi başvurmak içinde yükseköğretim kurumunda en az bir yılı doldurmuş olmanız gerekmekte.

3) Otobüsle Avrupa Turu

Turizm acenteleri tarafından düzenlenen otobüsle yurtdışı turları son yıllarda özellikle tercih ediliyor.Otobüsle Avrupa turu İtalya,İsveç,Norveç,Danimarka,Romanya,Sırbistan,Finlandiya,Macaristan gibi ülkeleri müşterilerini rahat ettirecek şekilde konforlu döşenmiş ferah otobüslerle minimum yorgunlukla gezme olanağı sağlıyor.

4)Turizm Şirletleriyle Gezmek

Turizm şirketleri senelerin verdiği deneyim sayesinde birçok ülkeye vize başvurusu konusunda bizlerden daha bilgililer bu yüzden onların yapacağı başvuruların onaylanma şansı daha yüksek.Eğer turizm şirketiyle anlaşırsanız kendi harcayacağınız pars miktarının fazlası cebinizden çıkmak zorunda kalır ama orada geçireceğiniz güzel anlar ve yeri asla dolmayacak anılarınız dışında hiçbir şeyi kafanız takmanıza gerek kalmaz çünkü onlar zaten her şeyi sizler için ayarlamış olurlar.Oteliniz,göreceğiniz yerler,tadacağınız yiyecekler,uçak biletleriniz,gittiğiniz yerleri size ayarlayacak rehberler gibi birden fazla şeyi ayrıntılı inceleyip verdiğiniz paraya denk gelecek şekilde ayarlamış olurlar.

Eğer bu fırsatların hiçbirini kullanma şansınız yoksa ama yinede gitmek istiyorsanız kendiniz planlamalara şimdiden başlamanızı tavsiye ederiz çünkü sizi zaman zaman çok yorsa da sonunda emeğinizin her anına sonuna kadar değecek bir maceraya çıkıyorsunuz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İSBAM’dan Türkiye’ye başsağlığı mesajı

HIZLI YORUM YAP