1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başarı engel tanımadı
Başarı engel tanımadı

Başarı engel tanımadı

Engelli Ahmet Tayfur Arslan, OMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Kadın ve Aile Araştırmaları Anabilim Dalı Dalı tezli yüksek lisans programını başarıyla bitirerek bilim uzmanı unvanını aldı. Arslan, ayrıca bu alanı bitiren ilk engelli oldu

A+A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Kadın ve Aile Araştırmaları Anabilim Dalı tezli yüksek lisans programı öğrencisi ve OMÜ Engelli Öğrenci Birimi çalışanı Ahmet Tayfur Arslan, yüksek lisans tezini başarıyla savunarak bilim uzmanı olma hakkını elde etti.

sosyal-bilimler-enstitusu-(7).jpeg

MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

Engellilik üzerine gerek yurt içi gerekse yurt dışında birçok çalışmaya katılan ve bu çalışmalarını akademik anlamda yüksek lisans derecesiyle taçlandıran Arslan, “Kadınlar konusunda pek çok farklı çalışmanın yapıldığı bu alanda, engelli kadınların hayatına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına tez çalışması gerçekleştirdim. Farklılıklara saygı duyarak toplumsal bütünleşme için her yerde ve birlikte erişebilirlik mücadelesi vermeye devam edeceğiz” dedi

GURUR DUYDUK


Ahmet Tayfur Arslan’ın başarılarının devamını dileyeren Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Bozkurt Koç, “Sosyal Bilimler Enstitüsü olarak lisans üstünde de engellerin aşılmasına tanık olmak gurur verici. Bundan sonraki süreçte de engelli öğrencilerimize destek olmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

YÜKSEK LİSANSI TAMAMLAYAN İLK ENGELLİ

Kadın ve Aile Araştırmaları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hatice Kumcağız  “Engelli olmak yükseköğrenime devam etmek için bir engel değildir. Öğrencimizin şu anki başarısı bu durumun en somut örneğidir. Arslan, eğitimine devam ettiği süreçte Üniversitemizin Erasmus personel hareketliliği programı kapsamında Çekya, Polonya ve Avusturya’da çeşitli çalışmalarda bulundu. Samsun Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu ve Engelli Hakları İzleme Grubu üyesi olan Arslan, derslere devam etmede hiçbir sorun yaşamamış, öğrencilikle ilgili sorumluluklarını aksatmadan yerine getirmiştir. Ahmet Tayfur Arslan, Anabilim Dalımızda yüksek lisansını tamamlayan ilk engelli öğrencimiz. Bu anlamda kendisinin iyi bir model olduğunu düşünüyorum. Bu kapsamda kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Kadın araştırmalarına ilgi duyan, kendini geliştirmek ve dolayısıyla topluma katkı sunmayı arzu eden engelli öğrencilerimizi, yüksek lisans eğitimlerine devam etmek üzere anabilim dalımıza davet ediyoruz.” 

sosyal-bilimler-enstitusu-(6).jpeg

YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Lisans eğitiminden bu yana Arslan’ın çalışmalarını yakından takip ve takdir ettiğini belirten tez danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Barut ise “Ahmet Tayfur Arslan’ın bu kıymetli çalışmasında danışmanı olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Özverileri ve çabalarından dolayı öğrencimizi kutluyor ve gelecek çalışmalarında başarılarının devamını diliyorum” şeklinde duygularını paylaştı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.