1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başkan Aksu'dan 18. yıl mesajı 
Başkan Aksu'dan 18. yıl mesajı 

Başkan Aksu'dan 18. yıl mesajı 

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, "Millete hizmet yolunda; hiçbir mazereti kabul etmeden, hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan, asla kolaycılığa kaçmadan ve sadece millet menfaati doğrultusunda çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz " dedi.

A+A-

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti'nin kuruluşunun 18. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Türkiye'nin 2001 öncesi, içerisinde bulunduğu siyasi ve ekonomik tabloya vurgu yapan Başkan Aksu, "O dönemleri yaşayanlar gayet iyi hatırlayacaklardır. Ülkeyi yönetenlerin içerisinde bulunduğu durum karşısında millet bir arayış içerisindeydi. Milletin siyasete güveni kalmamıştı. Çok zor günler geçirdiğimiz o dönemde bir lider çıktı ortaya. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 14 Ağustos 2001'de kurulan AK Parti ile milletimize bir heyacan geldi. 3 Kasım seçimleriyle başlayan AK Parti iktidarıyla milletimiz geleceğe ümitle bakmaya başladı. AK Parti'yi bunca yıldır ayakta tutan unsur, milletin o gün başlayan umudu sürekli diri tutmasıdır" ifadelerine yer veren Başkan Aksu, geçtiğimiz 18 yılda değişmeyen tek şeyin, milletin AK Parti'ye olan ve sürekli artan teveccühü olduğunu kaydetti.

MİLLET YENİLMEZ, TÜRKİYE EĞİLMEZ

Türkiye'nin AK Parti iktidarları döneminde; planlı ve organize çok sayıda operasyona maruz kaldığının altını çizen Başkan Aksu, konuyla ilgili tespitlerini; "Ancak milletimizin desteğiyle şer odaklarının planladığı bütün bu çirkin senaryolar, planlar, Türkiye'ye diz çöktürme çabaları boşa çıkarılmıştır. İktidarı yıpratmaya ve eski alışkanlıkları devam ettirmeye yönelik olarak tezgahlanan 27 Nisan e-muhtırası, Gezi Parkı bahanesiyle hayata geçirilmeye çalışılan devleti zaafiyete düşürmeye çabaları, 17/25 Aralık'ta düğmesine basılan darbe girişimleri, akabinde canice planlanan 15 Temmuz darbe girişimi ve son olarak uluslararası para piyasaları da devreye sokularak planlanan ve Türkiye'yi mali açıdan zaafiyete düşürmek suretiyle hayata geçirilmeye çalışılan ekonomik operasyonlar dahil onlarca girişimin hepsi milletimizin ve iktidarımızın  dik duruşuyla bertaraf edilmiştir. Netice itibariyle "Millet Yenilmez, Türkiye Eğilmez" anlayışıyla tüm bu operasyon denemeleri milletin desteğiyle akamete uğratılmıştır" ifadeleriyle açıkladı.

DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR

Türkiye'nin uluslararası arenada ortaya koyduğu doğru tavrın sonucu olarak mazlum coğrafyaların umudu olmaya devam ettiğine dikkat çeken Başkan Aksu, iddialı bir ülke olma yolunda ortaya konan politikaları; "Dünya 5'ten büyüktür" demek doğru bir tavırdır ama işin aslı bunu söylemek kolay değildir. Bu iddialı sözü söyleyebilmek için; ilkeleriniz olmalıdır, idealleriniz olmalıdır, haktan yana ortaya konmuş bir iradeniz olmalıdır. Aksi halde böyle iddialı bir cümle kuramazsınız. Böyle iddialı bir cümle kuramaz iseniz Türkiye'yi yönetmeye de talip olamazsınız. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan dış politikaya onlarca devasa projeyi hayata geçiremez, 'Yükselen Türkiye' imajına hizmet edemezsiniz. AK Parti iktidara geldiği günden itibaren; öncesinde hayal dahi edilemeyecek onlarca icraatı hayata geçirmiş, Türkiye'ye çağ atlatmıştır" şeklinde özetledi.

TÜRKİYE SEVDASIYLA YAŞIMIZ HEP 18

Mesajında; Türkiye'nin sorunlarını çözme kararlılığında olan yegane siyasi hareketin AK Parti olduğu gerçeğinin milletin ruhuna işlediğini ifade den Başkan Aksu, "Terör ve ekonomik saldırılara rağmen 18 yılda her alanda hayal bile edilemeyecek büyük projeleri hayata geçirdik.  Milletimize ne söz verdiysek yerine getirdik. Şimdi daha büyük hedeflere koşuyoruz. Türkiye için "İleri, daha ileri" diyoruz. Devlet millet işbirliği içerisinde Türkiye'yi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştıracağız. Bu sebeple; 'Türkiye Sevdasıyla Yaşımız Hep 18' diyoruz. 18 yıldır  güven ve istikrarın sembolü olan, dünya mazlumlarının umudu olmaya devam eden AK Partimizin 18. yaşını gururla kutlarken Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tüm kadrolarımızla milletimiz için çalışmaya, ülkemizi şaha kaldırmaya devam edeceğiz. Allah bizleri milletimize mahcup etmesin" ifadelerine yer verdi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.