1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başkan Demir Vezirköprü'de çalışmaları değerlendirdi
Başkan Demir Vezirköprü'de çalışmaları değerlendirdi

Başkan Demir Vezirköprü'de çalışmaları değerlendirdi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, en yakın ilçeden en uzak ilçeye eşit hizmet götürme gayretinde olduklarını belirterek, "İlçeleri ile birlikte kalkınan ve büyüyen bir Samsun oluşturacağız" dedi

A+A-

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vezirköprü’de İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, meclis üyeleri, büyükşehir ve ilçe belediyesi bürokratları ile birlikte toplantı gerçekleştirdi. 2019 yılında yapılan ve 2020 yılında yapılacak olan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda Başkan Mustafa Demir, Samsun’un en yakın ilçesinden en uzak ilçesine kadar eşit hizmet götürme gayretinde olduklarını belirtti. Vezirköprü’de 2019 yılının yatırım açısından çok verimli geçtiğini dile getiren Başkan Demir, 2020 yılında da hayata geçirilecek yatırımlarla ilçenin çok büyük mesafe kat edeceğini söyledi. Demir, yaptıkları yatırımlarla Şahinkaya Kanyonu’nu turizm açısından daha cazip hale getirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

5be38c09-05b6-49b3-bc2c-c2104fd81f57.jpg

 
ŞAHİNKAYA KANYONU ÖNEMLİ DEĞER

Vezirköprü’de turizm, yol, asfalt gibi konularda önemli yatırımların yapıldığını kaydeden Başkan Demir, “Vezirköprü turizm potansiyeli oldukça yüksek olan bir ilçemiz. Samsun’umuz için önemli bir turizm değeri olan Şahinkaya Kanyonu’nu daha öne çıkaracak çalışmalar yaptık. Burada sosyal tesis inşaatını tamamladık. Çevre düzenleme çalışmalarının ihalesini gerçekleştirdik. Yine yüzen iskele yapımı tamamlandı. Güvenlik açısından istinat duvarı ve ulaşım için beton yol tamam. Yapılan bu çalışmalar ile Kanyon çok önemli bir turizm alanına dönüşecek” diye konuştu. 

44c83dd8-99f2-42fc-83fc-b7ab008f0d42.jpg

2019 VERİMLİ GEÇTİ

Samsun’un en ücra köşesine kadar büyükşehir belediyesi hizmetlerini hissettirdiklerini belirten Başkan Demir, “Biz şehrimizin her köşesine hizmet götürüyoruz. İnsana hizmeti Hakk’a hizmet olarak görüyoruz. Bu bakımdan hizmetlerin sağlıklı yürümesi açısından bu toplantı çok faydalı oldu. Özellikle küçük sanayi sitesi ve yeni kurulacak olan sanayi alanlarıyla ilgili, hangi statüde oluşturacağız, hangi alanları kullanacağız bunları değerlendirme imkanı bulduk. 2019 yılını büyük bir verimlilikle geçirdik. Hem ilçe hem de Büyükşehir Belediyemiz çok iyi bir çalışma koordinasyonu izleyerek Vezirköprü’de 4 ay gibi kısa sürede 44 kilometre yol yaptık. Şimdi önümüzde 150 kilometre programlı, 50 kilometre de ilave edecek olduğumuz çalışmalar var. İnşallah  200 kilometre yoluda tamamladığımızda ilçemizde yol sorununu büyük ölçüde çözmüş olacağız” diye konuştu.

İLÇELERİYLE BÜYÜYEN SAMSUN

Samsun’da 5 yıl içinde alt yapı, yol ve içme suyu konularında çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini de ifade eden Başkan Demir, “Dönemin sonuna geldiğimizde Vezirköprü’de yol noktasında vatandaşlarımızın tüm talepleri büyük oranda karşılanmış olacak. Havza – Vezirköprü yolu ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Vezirköprü’ye su arıtma tesisi ve yeni su kaynağı yapılması ile ilgili çalışmaları SASKİ ile sürdürüyoruz. Köklü bir şekilde bu problemi çözeceğiz. Vezirköprü’de sanayi yatırımı yapmak isteyenlere biz sanayi yeri kurulmadan da arsa temin etme noktasında yatırımcının yanındayız. Bizim için aslolan şehrimize ve bu şehrin insanına hizmet. Bu bakımdan tüm ilçelerimizde her alanda yatırımlarımız hızla devam ediyor. Yaptığımız çalışmaların, verdiğimiz emeklerin meyvesini önümüzdeki yıllarda hep birlikte toplayacağız. İnşallah ilçeleri ile birlikte kalkınan ve büyüyen bir Samsun oluşturacağız” şeklinde konuştu.

42437e3a-b56f-44f9-a939-cbbee7cf498d.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.