1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanı Gayretli basınla kahvaltıda buluştu
BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanı Gayretli basınla kahvaltıda buluştu

BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanı Gayretli basınla kahvaltıda buluştu

BEM-BİR-SEN Samsun Şubesi basın için tanışma ve kaynaşma kahvaltı programı düzenledi.

A+A-

Programda konuşan BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, Türkiye’de belediye ve özel idare çalışanları sendikaları arasında yetkili sendika olduklarını kaydetti. 
BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, “Türkiye’de şu anda biz genel anlamda yetkiliyiz. Yaklaşık olarak 75 bin-76 bin civarında üyemiz var. 30 vilayet içerisinde de en fazla üyeye sahip olan sendikayız. Genel anlamda koordinatörlük görevimiz var. Karadeniz bölgesi olarak diğer bölgelere destek çalışması yapmak içi gidiyoruz. Çalışmalarımızı, sendikal çalışmalarımızı Genel Merkez bazlı yürüttüğümüz için de daha güçlü durumdayız” dedi.

e67fd910-036e-4a17-a5fb-0f78eadd25d4.jpg

ÜYE SAYILARINI AÇIKLADI

Atakum’da belediye yönetimi değiştikten sonra 130 üyenin 100 tanesinin sendikadan istifa ederek başka sendikalara geçtiğini de kaydeden Gayretli, “100 tanesi diğer sendikalara geçmek durumunda kaldı. 30 tane şu anda üyemiz var. İlkadım’a gelince de orada da 110 civarındaydı. Orada da 60 civarında arkadaşımız kaldı” ifadelerini kullandı.

HEDEF KAMUDA VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK

Sendikacılığın hedefinin kamuda verimliliği artırmak olduğunu da sözlerine ekleyen Gayretli, “Devlet bütçesi belli. İtiraz etme şansı da hiç birinin yok. Sendikaların amacı kamuda verimliliği artırmak, çalışanların sorunlarını kurullar vasıtasıyla dile getirmektir. Memur için önemli olan şey şu; özlük haklarının iyileştirilmesi, ekonomik anlamda o bütçeden ne kadar pay alınabilir, bunları tartışmak” diye konuştu.

EN AZ SOSYAL DENGE GELİRİ AYVACIK

Gayretli, “En az belediyedeki çalışan birim memurunun aldığı sosyal denge 740 lira ile Ayvacık Belediyesi. Sosyal denge esasen her yerde eşit olarak veriliyor. İki kademeli yapan yerler oluyor” şeklinde konuştu.

cab5f456-7206-4e9d-bb5a-8628e9ee4335.jpg

ÜCRET SKALAMIZ YÜKSEK

Ücret skalasının yerel yönetimlerdeki çalışma koşullarıyla orantılı olduğunu belirten Gayretli, “Ücret skalamız şuanda yüksek bunu söyleyebilirim. Nedeni de zaten biliyorsunuz yerel yönetimlerde çalışma usul ve esasları çok zor” dedi.
BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli program sonunda gazetecilere hediye takdimi yaptı ve hatıra fotoğrafı çektirdi. 

1cf40d96-8350-4f4b-8625-0b7f94261660.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.