van haber

samsun haber

a

Bursa Gemlik’te bayram coşkusuna ‘Duman’lı final

Bursa’nın Gemlik ilçesinde 23 Nisan dolayısıyla sahne alan Duman, en sevilen şarkılarını yaklaşık 35 bin kişilik kalabalık ile birlikte seslendirdi.

BURSA (İGFA) – Milli ve dini bayramlar başta olmak üzere toplumun her kesimine hitap eden, herkesin ortak değeri özel günlerde gerçekleştirilen büyük programlarla adından söz ettiren Gemlik Belediyesi, bir kez daha binlerce Gemliklinin unutulmaz bir bayram yaşamasını sağladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılarak, Türk halkının kendi egemenlik hakkını kendi eline aldığı 23 Nisan gününün 102. Yıl dönümü, değerine yakışır bir şekilde kutlandı.

Bayram coşkusu dev konser ile zirve yaptı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği sadece Gemlik’ten değil, diğer ilçelerden hatta Yalova, Sakarya gibi yakın illerden yaklaşık 30 bin kişi katıldı.

İlk olarak “Dengi Dengine” sahne aldı. Yarım saati aşkın sahne alan grup, kendi şarkılarını seslendirirken pek çok sevilen şarkıyı yorumladılar. Alanı dolduran on binlerce genç, şarkılara eşlik ettiler.

Daha sonra sahneye gelen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, tüm alanı dolduran dev kalabalığın bayramını kutladı. Gençlere birlik ve beraberlik mesajları veren Başkan Sertaslan “Bu zamana kadar bizleri sağcı, solcu, alevi, sünni diyerek ayırmaya çalıştılar. Biz birbirimizden ayrılmayacağız, hep birlikte sık sıkı kenetleneceğiz” dedi. Zeytin Festivali’nde bir grup gençle sohbet ettiğini söyleyen Başkan Sertaslan, “Gençlere 23 Nisan’da Gemlik’te kimi misafir etmemizi istediklerini sorduk. Arkadaşlarınız Duman grubunu istediler. Bu kalabalığı görünce ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anlıyorum” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hatay’da Paskalya Bayramı kutlandı

HIZLI YORUM YAP