1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çakmak: Sağlıkçılar cezalandırılıyor - samsun haber
Çakmak: Sağlıkçılar cezalandırılıyor - samsun haber

Çakmak: Sağlıkçılar cezalandırılıyor - samsun haber

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, "Salgının tam ortasında canını ortaya koyarak mücadele eden sağlık çalışanları  sıfır döner sermayeye ödemesine mahkum edilerek kahramanlıkları bir anlamda cezalandırılmış oldu" dedi

A+A-

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, döner sermaye ile ilgili açıklama yaptı. Çakmak, sağlık çalışanlarının dönert sermayeden mahkum edildiğini belirterek, haksızlığa uğradıklarını kaydetti.

ÇAĞRIMIZ YANITSIZ KALDI

Çakmak açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: "Sağlık çalışanlarının canlarını verip şifa dağıttığı, ailesinden uzak kalarak fedakarlıklarda bulunduğu bir pandemi sürecini hep beraber yaşadık, yaşıyoruz. Bu süreçte sağlık çalışanları kahramanlar olarak tarihe geçtiler. Takdirler ve teşekkürlerin ardı arkası kesilmedi. Yapılan işi bu ülkede 7’den 70’e, çiftçisinden siyasetçisine herkes gördü. Bizim sağlık çalışanları olarak beklentimiz milletimizden teşekkür ve dua idi. Onu gördük ve yaşadık. Yöneticilerden beklentimiz ise sağlık çalışanlarının temel sorunlarının çözülmesi idi fakat ne yazık ki bu gerçekleşmediği gibi durumun daha kötüye gittiği bir süreç yaşıyoruz. Döner sermaye ödemeleri de bunun en net biçimde görüldüğü yer olmuştur. Tavandan ek ödeme veriyoruz diyerek 3 ay yapılan ödemeler adaletsizliği, yöneticilerin iki dudağı arasına bırakılmışlığı ile çalışanları hiç memnun etmemişti. Bunun düzeltilmesi çağrılarımız ne yazık ki hep yanıtsız bırakılmıştır."


ALIN TERLERİNİN KARŞILIĞINI ALAMIYORLAR

Çakmak açıklamalarınuı şöyle sürdürdü: "Salgın bitmemesine rağmen her ne hikmetse adaletsizde olsa bu tavandan ek ödeme süreci sona erdi ve yenisi gündeme geldi Diğer kamu kurumlarında çalışanların ek ödemeleri herhangi bir kesintiye uğramadan ödenmeye devam ederken salgının tam ortasında canını ortaya koyarak mücadele eden sağlık çalışanları  sıfır döner sermayeye ödemesine mahkum edilerek kahramanlıkları bir anlamda cezalandırılmış oldu. Salgın devam ediyor  ama sağlık çalışanları alın terlerinin karşılığını alamıyor. Verdikleri kahramanca mücadelenin karşılığında yapılanlardan dolayı mutsuzlar. Aylar süren ve daha da sürecek olan fedakârlıklarının karşılığında yapılanları hazmedemiyorlar."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.