1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cemil Deveci'nin eşi City Mall'ın ortağı
Cemil Deveci'nin eşi City Mall'ın ortağı

Cemil Deveci'nin eşi City Mall'ın ortağı

Samsun Atakum'a inşa edilen ve alışveriş merkezi yerine ofis ruhsatı verildiği için Mimarlar Odası'nın açtığı dava ile ruhsatı iptal olan City Mall'ın sürpriz bir kurucusu çıktı. Başkan Deveci'nin eşi Gülay Deveci, AVM'nin kurucusu ve ortağı çıktı.

A+A-

Hedef Halk Gazetesi'nde Zekeriya Fırat'ın haberine göre, Samsun'da hizmete açılmadan davalarla gündeme gelen Atakum ilçesine inşa edilen City Mal Alışveriş Merkezi ile ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı. AVM'nin bu haliyle açılamayacağını ve kaçak bölümlerin yıkılacağını daha önce açıklayan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin eşi Avukat Gülay Deveci, AVM'yi işletmek üzere kurulan şirketin kurucusu çıktı. Şirketin kuruluş amacında, kurucuların kiralamadan her türlü işleme kadar yetkisinin olduğu belirtildi.

bja8ve.jpg

MAHKEME OFİS VE İŞYERİ RUHSATINI İPTAL ETTİ 

Samsun'un Atakum ilçesi'nde kültür alanı Büyükşehir Belediyesi meclisinde alınan kararla ticaret alanına çevrilerek inşa edilen City Mall Alışveriş Merkezi ile ilgili en son Mimarlar Odası'nın açtığı davada, Samsun 2. İdare Mahkemesi, AVM'nin ruhsatını iptal etmişti. Mahkeme, verdiği kararla Atakum Belediyesi tarafından  20 Temmuz 2018 tarihinde AVM'ye verilen ofis ve işyeri ruhsatının yürütmesini durdurdu. Alışveriş merkezi ruhsatı verme yetkisi Büyükşehir Belediyesi'nde bulunurken, mahkeme ilçe belediyesi tarafından verilen ofiş ve işyeri ruhsatını iptal etti. Söz konusu bölgeyi de ilgilendiren İmar Revizyon Planı'ın bir bölümü de mahkeme kararı ile daha önce iptal edilirken, City Mall AVM'nin kuruluşunun yapıldığı Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi ortaya çıktı.

gulay-deveci.jpg

ŞİRKETİN SERMAYESİ 10 BİN LİRA

City Mal Alışveriş Merkezi Yönetim Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi adı altında Ticaret Sicil Gazetesi'nde 10 Haziran 2019 sayılı nüshasında yayımlanan duyuruda, sürpriz kurucu ismi yer aldı. Kurucular işadamı Abdulvahap Çelik ve Yunus Emre Çelik olarak sıralanırken, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin eşi Avukat Gülay Deveci'nin ismide yayımlanan nüshada kurucu olarak yer aldı. Kurucular şirket künyesinde aynı zamanda müdür olarak ünvan aldı. Şirketin süresinin sınırsız olduğu belirtilirken, sermayesi 10 bin lira olarak gösterildi.

ŞİRKETİN KURULUŞ AMACI

Şirketin kuruluş amacında kurucuların ne gibi yetkilere ve hangi işlemleri yapabilecekleri belirtildi. Kurucuların mülk sahiplerinin haklarının uygun şekilde dağıtılması, bakım onarım, yönetim ve işletim faaliyetini üstlenmek, alışveriş merkezinde bulunan bölümlerin kiralanması için gerekli görüşmeleri yapmak, kira sözleşmelerini imzalamak, kira gelirlerini tahsil etmek ve bu sözleşmelerin uygulanması ile ilgili işlemleri yapmak, ortaklar adına her türlü binanın ve binalardaki bağımsız bölümlerin yönetimini ve kiralanmasını üstlenmek, bu konuda danışmanlık yapmak, her türlü ürüne ve hizmete yönelik tanzim ve teşhir hizmetleri sunmak gibi görevleri yapabilecekleri belirtildi.

BAŞKAN DEVECİ'NİN ARAZİSİ ÇIKMIŞTI

Öte yandan, Atakum Belediye Başkanı Avukat Cemil Deveci, yerel seçimler öncesinde verdiği mal beyanında City Mall AVM'nin bulunduğu Atakum ilçesi 8425 ada 9 nolu parsel üzerinde arazisi olduğu ortaya çıkmıştı. Deveci, daha sonraki süreçte AVM yerleşkesi içerisine kaçak yapıldığı öne sürülen yapıyı yıkacağını söylemiş, işadamı Çelik ise yapının kayıtlı olduğunu yapı kayıt belgesi aldıklarını açıklamıştı. Başkan Deveci, son açıklamasında ise AVM'nin bu haliyle açılamayacağını duyurmuştu. Şimdi ne olacak merak ediliyor.

İşte o görevlendirmeler;  

wulzpx.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.