Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çocuk Mehteranlar 23 Nisan’a Damga Vurdu

Mustafakemalpaşa Belediyesi Çocuk Mehter Takımı eşliğinde yine çocukların katılımı ile gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk …

Mustafakemalpaşa Belediyesi Çocuk Mehter

Mustafakemalpaşa Belediyesi Çocuk Mehter Takımı eşliğinde yine çocukların katılımı ile gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı korteji büyük ilgi topladı.

23 Nisan şenliklerinin en renkli geçtiği adreslerden biri de Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesi oldu. Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler ilçede tam bir bayram havası yaşattı.

Mustafakemalpaşa’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Cumhurluk alanına çelenk bırakma programı ile başladı. Renkli ve coşkulu kutlamalar Mustafakemalpaşa Belediyesi Çocuk Mehter Takımının, çocuklar eşliğinde Etibank’tan başlayıp, Adnan Menderes Meydanı’nda sona eren kortej yürüyüşü ile sürdü.

Kilometrelerce süren renkli ve coşkulu kortej yürüyüşüne, yol boyunca esnaf ve vatandaşlarda alkışlarla destek verdi. Çocuk Mehteranların tüm hünerlerini sergilediği yürüyüşte Türk bayraklarıyla eşlik eden çocukların mutluluğu ve heyecanı ise görülmeye değerdi.

Çocukların unutulmaz bir gün yaşamasını sağlayan Mustafakemalpaşa Belediyesi, törenlerin ardından tüm gün boyunca Hacivat ve Karagöz oyununu sergiledi. Coşku ve neşeyle kutlanan 23 Nisan kutlamaları yoğun ilgi gördü.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar “Sadece bugün değil her gün evlatlarımızın günü. Onların keyifle, sağlıklı ve huzur içerisinde yaşayacağı bir Mustafakemalpaşa bizim en büyük öncelediğimiz. Tüm çalışmalarımız, gayemiz, çabamız bunun için. Bir kez daha bu günü onlara armağan eden ilçemizin adını gururla taşıdığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum. Geçtiğimiz yıllarda pandemi koşullarında bile neşeyle camlardan 23 Nisanı kutlamıştık. Şimdi caddelerimizde, neşeyle yürümenin mutluluğu içerisindeyiz. Çocuklar bizim geleceğimiz. Tekrar tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor gözlerinden öpüyorum.” Dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

van haber