1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sonuna kadar bu işi kovalayacaklar - samsun haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sonuna kadar bu işi kovalayacaklar - samsun haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sonuna kadar bu işi kovalayacaklar - samsun haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'da çocuğunun önünde eski eşini öldüresiye döven İbrahim Zarap ile ilgili Adalet Bakanı ile görüştüğünü söyleyen belirterek, “Sonuna kadar bu işi kovalayacaklar” dedi

A+A-

AK Parti Kadın Kolları Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadına şiddet konusuna ilişkin Meclis’te yeni bir komisyon kurulacağını belirterek, Samsun’da yaşanan kadına şiddet olayına değindi. Samsun'un Canik ilçesinde beş yaşındaki çocuğunun önünde eski eşini öldüresiye döven İbrahim Zarap ile ilgili Adalet Bakanı ile görüştüğünü söyleyen Erdoğan, “Sonuna kadar bu işi kovalayacaklarını ve zaten ardından da malum kişi biliyorsunuz tutuklandı” diye konuştu.

MECLİSTE YENİ BİR KOMİSYON KURULACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim inancımızda ve kültürümüzde kadın kocasının veya babasının malı değil, onlarla aynı haklara sahip bir insandır. Hele hele kadına sırf cinsiyetinden dolayı eziyet etmenin, kötü davranmanın, haksızlığa maruz bırakmanın hiçbir izahı olamaz. Ülkemizde Samsun’da olduğu gibi zaman zaman rastladığımız olumsuzluklar sadece kadim değerlerimizden uzaklaştığımızı gösteriyor. Bu tehdide karşı mücadelemize, kadını metalaştıran zihniyeti toplum bünyemizden söküp atarak başlamamız gerekiyor. Kadını anne olmaktan, kardeş olmaktan, eş olmaktan, evlat olmaktan, velhasıl insan olmaktan çıkartıp köksüz ve ruhsuz bir birey sıfatıyla karşımıza dikmeye kalkanların oyununa AK Parti olarak biz asla gelmeyeceğiz. Kişilik bozukluklarının ürünü olan saldırganlıkları, hatta cinayetleri, töre ve benzeri bahanelerle inancımıza, kültürümüze yıkmaya çalışanlara da fırsat vermeyeceğiz. Aradığımız hak, adalet, vicdan, ahlak, eşitlik ikliminin başka yerlerde değil, kendi medeniyetimizde, kendi içimizde olduğunu unutmadan tüm insanlığa tüm insanlığa örnek olacak bir duruş ile kötülere meydan okuyacağız. Nitekim iktidarlarımız döneminde yaptığımız çalışmalarla insan olarak kadının hakkının ve hukukunun korunması hususunda çok büyük mesafe kat edilmesini sağladık. Anayasamızdan kanunlarımıza, kurumsal kapasiteden uygulamaya kadar her alanda tarihi dönüşümler gerçekleştirdik. Elbette yanlışları bir an düzeltmek, eksikleri bir anda tamamlamak mümkün olmuyor. Ama akıl ve vicdan sahibi herkes ülkemizde kadınların her alanda statülerinin geçmişte hiç olmadığı kadar iyi bir yerde bulunduğunu inkar edemez” diye konuştu.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.