van haber

samsun haber

a

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 1 Mayıs mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan,“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” mesajı yayımladı.

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında koronavirüs salgını döneminde çalışma hayatının kesintiye uğramaması, sosyal ve ekonomik haklarının korunması için birçok tedbiri ve desteği hayata geçirdiklerini anımsatarak, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da işçilerimiz başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Türkiye’nin kalkınmasına, büyümesine emek ve alın teriyle katkıda bulunan işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emek bizim inancımızda ve kültürümüzde müstesna bir kıymete ve öneme sahiptir. Bu hassasiyetle işçi hakkının korunmasına her zaman öncelik verdik, bu hakkın istismar edilmesine, örselenmesine hiçbir zaman müsaade etmedik. Kalkınmayı toplumun tüm unsurlarıyla birlikte gerçekleştirebileceğimiz inancıyla toplumumuzun büyük bir kesimini oluşturan işçi kardeşlerimizin de hakkını, hukukunu her zaman iyileştirme gayretinde olduk” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı büyümesinde, işçilerin emeklerinden gelen güce inanıp adımlarını onların menfaatleri doğrultusunda attıklarını bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu doğrultuda işçileri fiyat artışları karşısında ezdirmeme kararlılığın göstergesi olarak asgari ücreti son 50 yılın en yüksek rakamı olarak ifade edilecek şekilde yüzde 50 seviyesinde artırdıklarını kaydetti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Büyükşehirden arife günü mezarlıklarda çiçek dağıtımı

HIZLI YORUM YAP