van haber

a

Diyanet’ten İsveç’teki hadsizce saldırıya lanetleme

İsveç’te İslam düşmanı ırkçı gruplar tarafından Kur’an-ı Kerim’e yönelik hadsiz ve provokatif bir şekilde gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, uluslararası toplumu bu yapılarla bilinçli bir ortak mücadeleye davet etti.

ANKARA (İGFA) – Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsveç’te İslam düşmanı ırkçı gruplar tarafından Kur’an-ı Kerim’e yönelik gerçekleştirilen saldırıya tepki gösterdi.

İslam düşmanı bu ve benzeri hastalıklı zihniyete sahip yapıların faaliyetlerine bir an önce son vermesini isteyen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, uluslararası toplumu bu yapılarla bilinçli bir şekilde ortak mücadeleye davet etti.

Başkan Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda; “İçerisinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında Müslümanlara ve yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e karşı yapılan bu saldırılara karşı gerekli müdahalenin yapılmaması ve nefret suçunu alenen işleyen bu yapılara yetkili merciler tarafından göz yumulması kabul edilemez. İslam düşmanı bu ve benzeri hastalıklı zihniyete sahip yapıların faaliyetlerine bir an önce son verilmesini bekliyor, uluslararası toplumu bu yapılarla bilinçli bir ortak mücadeleye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bilecik’te minik öğrencilere balık tüketiminin önemi anlatıldı

HIZLI YORUM YAP