1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Doç.Dr.Fatih Özkan: ‘Samsun Türkiye'nin en önemli sağlık merkezlerinden biri’
Doç.Dr.Fatih Özkan: ‘Samsun Türkiye'nin en önemli sağlık merkezlerinden biri’

Doç.Dr.Fatih Özkan: ‘Samsun Türkiye'nin en önemli sağlık merkezlerinden biri’

Samsun AK Parti Milletvekili Aday Adayı Doç.Dr.Fatih Özkan, kente yapılan yatırımlarla Samsun'un sağlık kenti olduğunu söyledi.

A+A-

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimliği görevini sürdürürken istifa edip 24 Haziran seçimleri için AK Parti'den Samsun Milletvekili Aday Adayı olan Doç.Dr.Fatih Özkan, kentin sağlık yatırımlarına dikkat çekti. Samsun'un bugün Türkiye'nin en önemli sağlık merkezlerinden biri olduğunu söyleyen Doç.Dr.Fatih Özkan, "Bu şehirde hem Tabip Odası Başkanlığı hem de en büyük hastanesinin başhekimliğini yapmış ve sağlık sistemini iğneden ipliğe bilen birisi olarak şehrimizin övgüyle bahsedilebilecek durumda olduğunu söyleyebilirim. Ama tabi ki yetmez. Sayısız bitirilen proje yanında devam eden ve planlanan projeler de var. Şuan için temelleri atılmaya başlanan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yeni polikilinik binası, birkaç ay önce hizmete giren Atakum Ek Hizmet Binası ve yeni yerine taşınan Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bile sağlık konusunda ne kadar faal bir şehir olduğumuzu gösteriyor" reri.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mimarı olduğu şehir hastanesinin de kısa zamanda Samsun'a yapılacağını söyleyen Doç.Dr.Fatih Özkan, 900 yataklı şehir hastanesinin ihalesinin Resmi Gazete'de yayınlandığını ve sürecin başladığını ifade etti. nkanal.com canlı yayınında konuşan Doç.Dr.Fatih Özkan, "2.5 yılda bitirilmesi beklenen hastane, özel-kamu işbirliği ile işletilecek ve 25 yıl sonra devletimize devredilecektir. Canik Dereler mevkiinde 143 bin metrekarelik alana inşa edilecek şehir hastanesi, Samsun için çok önemli bir projedir" diyerek Sağlık Turizmi ile ilgili de şunları söyledi:

"Türkiye Sağlık Turizmi Federasyonu içerisinde yer alan Samsun Sağlık Turizmi Derneği yönetim kurulu üyesiyim. Cumhurbaşkanımızın 2023 hedeflerinden olan ve hedefi 20 milyar dolarlık sağlık turizmi gelirine ulaşmak doğrultusunda Samsun merkezli olarak Karadenize kıyısı olan ülkeler, Türki Cumhuriyetler ve İslam coğrafyası kapsamında termal turizm, deniz turizmi ve yayla turizmi hizmeti ile birlikte yurt dışından kapı teslimi alınan turistlerin yine kapı teslimi bırakmak şartıyla rekabet halinde olyduğumuz ülkelerden daha yüksek standartlı ve teknolojili sağlık hizmetini daha ucuza vererek ülkemizie döviz girdisi sağlamak amacındayız.Hem sağlığın hem de turizmin içiçe girdiği bu sektörde şehrimizi cazibe merkezi haline getirecek her türlü organizasyonları yaparak, ulusal ve uluslararası arenada tanıtım ve istihdam sağlamak, sağlık turizmi ile ilgili politikalar üretmek ve sağlık turizmi için herkes ile işbirlii içinde olmalıyız."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.