van haber

samsun haber

a

DOHADERN’den 23 Nisan’a özel “Geleceğin Fidanlarını Yetiştiriyoruz” etkinliği

23 Nisan Çocuk Şenliğine 1 gün kala “Geleceğin Fidanlarını Yetiştiriyoruz” etkinliğinde Abdurrahman Vardan İlkokulu 3/E sınıfı ve Tan Okulları 5/D sınıfı öğrencileri; sponsor olan Lima Lojistik desteğiyle Doğal Yaşamı ve Hayvanları Koruma Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte buluştu.

BURSA İGFA- Nilüfer ilçesi, Demirci mahallesi Toprak ve Andaç sokaklarının birleştiği alanda minik yürekleri buluşturan “Geleceğin Fidanlarını Yetiştiriyoruz” etkinliğinde Bursa’yı simgeleyen çınar ve meyve fidanları dikildi, sonrasında çevre temizliği yapılarak sokak canları için hazırlanan yeni yuvalarında minik yürekler tarafından beslemeleri yapıldı.

DOHADERN Başkanı Veteriner Hekim İbrahim Tugay Ateş; “Faaliyetlerimize pandemi dönemlerinde bile ara vermedik. Bugün dünyada sadece çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, geleceğimizin meyvelerini doğayla buluşturmak istedik. Dünyanın en verimli toprakları bizde olmasına rağmen topraklarımızı kurutuyoruz.

Fidan etkinliğinde daha yeşil bir çevre, daha verimli bir topraktan yola çıkarak geleceğin aydınlık yarınlarını toprakla buluşturduk. Çalışmalarımızı yoğunlaştırarak artıracağız. Bugün yanımızda olan Abdurrahman Vardar İlkokulu ve Tan Okulları’na, etkinliğe çevre bilincinin önemini her yerde yaptığı faaliyetleriyle kanıtlayan aynı zamanda sponsor olan Lima Lojistik’e teşekkür ederim.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tekstil sektörü Nuri Uz’a ağlıyor Pamuk sektörünün duayenlerinden Nuri Uz vefat etti

HIZLI YORUM YAP