Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Edirne Milletvekili Aksal ‘köy’ projesini değerlendirdi

TBMM KEFEK Başkanı Edirne Milletvekili Dr.Fatma Aksal, “Köyümde yaşamak için bir SÜRÜ nedenim var” projesi destekleri ile ilgili …

TBMM KEFEK Başkanı Edirne

TBMM KEFEK Başkanı Edirne Milletvekili Dr.Fatma Aksal, “Köyümde yaşamak için bir SÜRÜ nedenim var” projesi destekleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan DEMİR / Keşan Postası – EDİRNE (İGFA) – TBMM KEFEK Başkanı Edirne Milletvekili Dr.Fatma Aksal, Türkiye’nin tarım ve hayvancılık için elverişli topraklara sahip bir ülke konumunda olduğuna dikkat çekerek “Köyümde yaşamak için bir SÜRÜ nedenim var” projesi destekleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin yüksek dağları, arazileri, ovaları, ile coğrafi açıdan büyükbaş-küçükbaş hayvan yetiştiriciliği olsun, tarım ürünleri çeşitliliği olsun her anlamda çok elverişli bir yapıya sahip olduğuna dikkati çeken Aksal, “Küresel gelişmelere ayak uydurmanın önemine ilişkin çalışmalar yaptığımız kadar devlet ve hükümet olarak ülkemizin bu zengin coğrafi yapısı ve üretim potansiyelini destekleyici çalışmaların da öneminin farkındayız. Bu kapsamda köylerinde tarım ve hayvancılık ile uğraşarak geçimini sağlamak isteyen aynı zamanda da ülke ekonomisine katkıda bulunmak isteyen üretici ve yetiştiricilerimiz için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen “Köyümde yaşamak için bir SÜRÜ nedenim var” projesi kapsamında küçükbaş hayvancılığa yönelik 100 bin lira olan faizsiz kredi limitini 200 bin liraya; 150 bin lira olan kredi limitini ise 250 bin liraya yükseltik. Tüm üreticilerimize yetiştiricilerimize hayırlı bereketli olsun” diye konuştu.

van haber