Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erdoğan: Kovan değil kucaklayan iktidarız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM’deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. ANKARA (İGFA …

Cumhurbaşkanı ve AK Parti

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM’deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin grup toplantısında TBMM’den partilliere seslendi.

Erdoğan konuşmasına Bursa’da bugün yaşanan bombalı saldırıda, infaz koruma memurlarının da içinde bulunduğu saldırıda şehit olan infaz koruma memuruna Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek başladı.

Toplantıda Filistin davasını etkin savunmanın İsrail ile makul, mantıklı, tutarlı, dengeli bir ilişki sahibi olmaktan geçtiğinin açık olduğunu kaydetti.

“Bu demek değildir ki Kudüs’te ve diğer Filistin topraklarında yaşanan saldırılara rıza göstereceğiz” diyen Erdoğan, “Küresel ve bölgesel ihtiyaçların gereği olarak İsrail ile siyasi ve ekonomik ilişkilerimizi geliştirmek için attığımız adımlar başkadır, Kudüs davamız başkadır” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’un sağduyusu ve samimiyetine güvendiğini de söyledi.

Sığınmacı tartışmalarına yönelik de değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kuzey Suriye’deki briket evlerin bitişiyle birlikte onların dönüşünü sağlayacağız, huzurlu ortam bir ortam sağlayınca zaten kendileri gönüllü olarak oraya dönecektir” dedi.

Sığınmacıları kovan değil kucaklayan bir iktidar olduklarını belirten Erdoğan, ”Huzurlu ortam sağlanınca kendileri dönecektir” mesajı verdi.

“AK PARTİ’DEN KOPAN KİŞİLERE ULAŞMAYA ÖNEM VERİYORUZ”

Öte yandan bir dönem AK Parti’de yer aldıktan sonra teşkilatlardan kopan kişilere de ulaşmaya özel bir önem verdiklerini de söyledi:

“Hangi siyasi partiye mensup olursa olsun, kimseyi dışlamadan 85 milyonun her bir ferdine ulaşmayı hedefliyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 2023 hedeflerini hayata geçirebilecek tek vizyonun AK Parti ve Cumhur İttifakı’nda olduğunu kaydetti.

van haber