van haber

samsun haber

a

Eski AKP’li DSP Edirne Merkez İlçe Başkanı oldu

Demokratik Sol Parti (DSP)’nin Merkez İlçe Başkanlığı görevine Meryem Kısaçtır atandı. Kısaçtır, DSP’de siyaset yapmaktan gurur duyduğunu belirterek, “Ak Güvercini Edirne’de tekrar uçuracağız” dedi.

Keşan Postası/ EDİRNE İGFA- Edirne’de bir süre önce Yusuf Nalbantoğlu’nun Demokratik Sol Parti İl Başkanlığı görevine atanmasının ardından Merkez İlçe Başkanlığı görevine ise Meryem Kısaçtır atandı. İl Başkanı Nalbantoğlu, partilerinin Edirne’de teşkilatlanma çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyerek, Merkez İlçe Başkanlığı görevine atanan Meryem Kısaçtır’ı basın mensuplarına tanıttı.

Kısaçtır, DSP Edirne il başkanlığında yaptığı basın açıklamasında, daha önce AK Parti üyesi olduğunu, ancak DSP’de siyaset yapmaya karar verdiğini belirterek, Ak güvercini Edirne’de tekrar uçuracaklarını kaydetti.

Kısaçtır, “İl Başkanlığına Yusuf Nalbanoğlu’nun atanması sonrası bende Merkez İlçe Başkanlığına atandım. Merkez İlçe Başkanlığında bir yapılanma içerisindeyiz.

Karaoğlan Bülent Ecevit’in partisi Demokratik Sol Parti’ye katılmaktan büyük gurur duyuyorum. Ak Güvercini Edirne’de tekrar uçuracağız. Daha önce siyasi hayatıma AK Parti’de sürdürmüştüm. Tüm toplumu kucaklayacak sözleri ile 20 yıldır iktidarda olan AK Parti bu sözünden uzaklaşan bir parti olmuştur. Son dönemlerde ekonominin halka nasıl yansıdığını görüyoruz. Bu halk gün geçtikçe daha da fakirleşiyor. Bunu gelecek dönem seçimlerinde Demokratik Sol Parti iktidarında çözüme kavuşturacağız” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bakan Kurum: Güçlü Türkiye’ye en büyük desteği Kocaeli verecek

HIZLI YORUM YAP