van haber

samsun haber

a

Ferrero Türkiye: “Geri çağırılan ürünler Türkiye’de satılmıyor”

Kinder ürünleri ile ilgili Türkiye’de Schoko-Bons ürünlerinin toplatılmasına yönelik Tarım ve Orman Bakanlığı’nın dün yaptığı açıklamaya şirketin Türkiye temsilcilerinden açıklama geldi.

ANKARA (İGFA) – Kinder ürünleri ile ilgili T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının 21.04.2022 tarihli açıklamasına istinaden Ferrero Çikolata Türkiye’den açıklama geldi.

Açıklamada Bakanlık tarafından da belirtildiği üzere, Belçika menşeili L329R03 ve L336R03 parti nolu Kinder Schoko-Bons ürünleri Avrupa Birliği’nden gelen bildirime istinaden tedbiren geri çağrıldığının altı çizilirken, “Bahse konu olan ürünlerin Ferrero Çikolata Türkiye tarafından ithalatı ve satışı yapılmamaktadır. Türkiye’de ithal edip satışa sunduğumuz ürünlerimizin Bakanlık tarafından yapılan analizlerle tüketim için güvenli oldukları teyit edilmiştir. Geri çağırma kapsamında olan bu ürünlerin, yurt dışı yolcu beraberi veya farklı yollarla alınmış olma ihtimaline karşın, tüketicilerimizden tedbir amaçlı bu ürünleri tüketmemeleri, her türlü soru ve önerileri için iletisim@ferrero.com adresinden veya 444 73 77 nolu Ferrero Türkiye tüketici hattından bize ulaşabileceklerini saygı ile kamuoyu ile paylaşırız” denildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kocaeli Büyükşehir, ayçiçeği üreticilerine gübre dağıtımına başladı

HIZLI YORUM YAP