van haber

a

Fibabanka, Servis Bankacılığında Hızla İlerliyor

  • Teknolojik alt yapısı ile müşterilerine ve sektöre değer katan çözümler geliştiren Fibabanka, Servis Bankacılığı kapsamında önemli bir adım daha atarak APIPortal sitesi servisbankaciligi’u geliştiricilerin kullanımına açtı.
  • Böylecefinansal hizmetler sunmak isteyen geliştiriciler, Fibabanka ile çok hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde entegrasyonlarını tamamlayarak ürün geliştirebilecek.

Finansal teknolojilere yatırım yaparak Servis Bankacılığında öncü bir rol oynayan ve sektöre yön veren Fibabanka, güvenli ve yenilikçi API’ler (Uygulama Programlama Arayüzü) ile geliştiricilerin yeni nesil dijital deneyimler yaşamalarına yardımcı oluyor.

API Portal’da girişimciler yenilikçi ürün tasarlayabiliyor…

Fibabanka, servisbankaciligi üzerinden sunduğu API’lerle geliştiricilerin, girişimler ve finansal kuruluşlara yenilikçi ürünler tasarlayabilecekleri bir ortam sunarken, üyelerin tüm dokümanlara erişimini de sağlıyor. Örnek kodları test ortamında deneme imkânına sahip olan geliştiriciler, son kullanıcıların hayatını kolaylaştıran özel uygulamalar da geliştirebiliyor. Web sitesinde toplamda 5 ürün kategorisi için 18 API servisi kullanıcıların hizmetine sunulurken, yeni API ürün ve servisleri için çalışmalar sürüyor. Geliştiriciler, halihazırda hesap hareketleri, kart bilgileri, kredi kullandırma, para transferleri ve yatırım işlemleri (FX Alış/Satış) kategorilerindeki API’leri kullanabiliyor.

Fibabanka Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Mert konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Fibabanka olarak, ilk günden bu yana sektörde en iyi dijital altyapıya sahip olmak hedefiyle büyük yatırımlar yapıyoruz. Bu yatırımlarımızdan finansal teknoloji geliştiren girişimcilerin de yararlanabilmesi için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Stratejimizin önemli bir parçası olan Servis Bankacılığı hizmet modelimiz kapsamında geliştirdiğimiz API Portal sitesi ile finansal hizmetler sunmak isteyen geliştiriciler, bizimle çok hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde entegrasyonlarını tamamlayıp ürün geliştirebilecekler. Böylelikle hem kendi müşterilerimize son teknoloji ürünleri sunarken hem de girişimlere ve markalara da kendilerini çok daha farklı ve geniş ölçekli bir ortamda deneme ve geliştirme fırsatı sağlayacağız.”

Fibabanka’nın benzersiz bankacılık hizmetlerini ve finansal çözümlerini daha geniş kitlelerin deneyimlemesinin yolu açıldığı için mutlu olduklarını dile getiren Mert: “Sahip olduğumuz bankacılık kabiliyeti, nitelikli insan kaynağımız ve finansal teknolojilerimizle Servis Bankacılığı hizmetini tüm müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz. Gerek girişimlerin gerek markaların inovasyona odaklanarak ihtiyaç duydukları finansal hizmetleri bizden sağlamaları, onlara da hem operasyon hem de maliyet anlamında büyük bir yarar sağlayacak. Bankacılık hizmetlerini müşterilerine sunmak isteyen girişim, şirket ve platformları Servis Bankacılığı hizmetlerimizle tanıştırmaya davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

fonbulucu ’ya 4,5 milyon TL’lik ikinci yatırım

HIZLI YORUM YAP