Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fişekhane’de gökyüzü çocukların uçurtmalarıyla dolacak

Fişekhane Uçurtma Festivali, 23-24 Nisan tarihlerinde çocuklara bayram keyfi yaşatıyor. Ödüllü uçurtma sanatçısı Zahit Mungan’ın düzenlediği …

Fişekhane Uçurtma Festivali, 23-24

Fişekhane Uçurtma Festivali, 23-24 Nisan tarihlerinde çocuklara bayram keyfi yaşatıyor. Ödüllü uçurtma sanatçısı Zahit Mungan’ın düzenlediği atölyelerle çocuklar, gökyüzünü kendi yaptıkları uçurtmalarla dolduracaklar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İstanbul’da kültür ve sanatın yeni adresi Fişekhane’de Uçurtma Festivali ile kutlanıyor. Çocuklarıyla birlikte keyifli zaman geçirmek isteyen aileler, pek çok eğlenceli ve öğretici aktivitenin sunulduğu oyun ve yaratıcılık dolu bir hafta sonu için 23-24 Nisan tarihlerinde Fişekhane’de bir araya geliyor.

Uçurtma Yapım Atölyesi, Seramik Boyama Atölyesi, Tekstil Boyama Atölyesi ve Uçurtma süsleme Atölyeleri ile el becerilerini geliştiren çocuklar, festivalde ayrıca kendine özgü profesyonel tasarımlarıyla tanınan Mardinli uçurtma sanatçısı Zahit Mungan’dan uçurtma yapımı ve uçurması eğitimi alma fırsatı bulacaklar. 3-13 yaş arası çocuklar, atölyede kendi yaptıkları uçurtmaları, bu geleneği geleceğe taşıyan Mungan ile uçurmayı öğrenecekler ve gökyüzünü rengarenk uçurtmalarla donatacaklar.

Programın ilk bölümü olan atölye çalışmaları tamamlandıktan sonra festivalin ikinci bölümünde ise tasarlanan uçurtmalar 14.00 ila 17.00 saatleri arasında ödüllü uçurtma sanatçısı “Zahit Mungan’la Uçurtma Uçurma Etkinliği” ile gökyüzü ile buluşacak. Uçurtma uçurma etkinliği ücretsiz ve halka açık olarak gerçekleştirilecek. Fişekhane’nin içinden başlayarak sahil yoluna kadar bir kortej eşliğinde devam edecek, sahile inilerek uçurtmalar rüzgara bırakılacak. Zahit Mungan’ın da üç boyutlu tasarlayarak ürettiği dev figür uçurtmalar da gökyüzünü renklendirerek görsel bir şölen yaşatacak.

Atölyelere katılan çocuklar aynı zamanda alanda kurulacak yeni nesil çocuk hareket merkezi Kimozo’nun postür analizi ve parkur etkinliklerinden de ücretsiz olarak faydalanabilecekler.

LÖSEV de uçurtma şenliği coşkusuna ortak olarak etkinliğe dahil olacak. LÖSEV’li çocuklar atölyelere katılarak uçurtma uçurma sevincini yaşayacaklar. LÖSEV yararına alışverişlerin de yapılabileceği LSV Dükkân da Fişekhane’de yer alacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

van haber