van haber

samsun haber

a

Gelecek Partisi’nden Bursa İGD’ye ziyaret

Gelecek Partisi Bursa İl Başkanı Alpaslan Yıldız, Bursa İnternet Gazetecileri Derneği’nde ikinci dönem için güven tazeleyen Başkan Mesut Demir ve yeni yönetimine “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

BURSA (İGFA) – Ahmet Davutoğlu Genel Başkanlığı’ndaki Gelecek Partisi’nin Bursa İl Başkanı Alpaslan Yıldız, Bursa İnternet Gazetecileri Derneği (Bursa İGD)’ni ziyaret etti.
Dernek binasında gerçekleşen ziyarette Başkan Demir ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan İl Başkanı Alpaslan Yıldız, ziyarette, partisi ve gündemdeki siyasi gelişmelerle ilgili de sohbet etme imkanı buldu.

“ESNAFLAR TEPKİLERİNİ NET ŞEKİLDE GÖSTERİYOR…”

Türkiye’nin ekonomik sıkıntılarının özellikle esnafı derinden yaraladığını kaydeden Başkan Yıldız, iş başına geldiğinden bu yana sıklıkla esnaf ziyareti yaptığını ifade ederek, son bir yıldır artan oranda bir tepkiyle karşılaştığını kaydetti.

Esnaflara ‘çat kapı’ yerine içeriye girip sohbet ederek dertlerini dinleyerek konuştuklarını anlatan Yıldız, “Bizim o mütevazi dediğimiz, ‘idare ediyoruz’ diyen esnafımızın profili değişmiş, son derece tepkili olduklarını görüyoruz. Esnaflar ilk defa tepkilerini net bir şekilde gösteriyorlar. Ekonomik anlamda hiç de iç açıcı bir tablo yok” diye konuştu. Esnafın bu tepkisinin sandığa yansıması halinde iktidarın işinin çok zor olduğunu belirten Yıldız, “Sandıkta tasfiye olabilir. Sandıkta oy oranı yüzde 25-26’lara düşebilir” yorumunda bulundu.

İNTERNET GAZETECİLİĞİ YASASI BİR AN ÖNCE ÇIKMALI

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa İGD Başkanı Mesut Demir ise, derneğin yeni dönem çalışmalarından bahsetti.

Kamu kurum ve kuruluşlarının yasal düzenlemelerle dijitale geçerken, medya sektörünün yasal düzenlemeden maalesef maruz kaldığını öne süren Demir, TBMM’de komisyonda görüşmeleri süren İnternet Gazeteciliği Yasası’nın bir an evvel Genel Kurul’a kanun teklifi olarak sunulmasına acilen ihtiyaç olduğunu kaydetti. Demir, bu konuda siyasilerden de gereken desteği beklediklerini söyledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bilecik Pazaryeri ilçe kabristanlığında bayram temizliği

HIZLI YORUM YAP