1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hedef'teki İsim Yusuf Ziya Yılmaz mı?
Hedef'teki İsim Yusuf Ziya Yılmaz mı?

Hedef'teki İsim Yusuf Ziya Yılmaz mı?

Samsun'da temayül yoklaması sonuçlarının ne amaçla manipüle edildiği ortaya çıktı. Sonuçları basın yoluyla manipüle ettiren odakların söz konusu haberlerden çıktı alarak Genel Merkez'de algı oluşturmaya çalıştıkları öğrenildi

A+A-

ALGI OPERASYONU MU?

Samsun'da teşkilatın aday adaylarına yönelik kanaatlerini ölçme ve değerlendirme amacıyla gerçekleştirilen temayül yoklamasının bazı kişiler tarafından özel olarak manipüle edildiği ortaya çıktı. Buna göre; sonuçları kendi belirledikleri rakamlar çerçevesinde duyuran kişiler, basın yoluyla haberleştirilen sonuçlardan çıktı alarak Genel Merkez'de algı operasyonları yapmaya çalıştı.

HEDEF YILMAZ MI?

Geçtiğimiz günlerde aday adaylarına yönelik yine Genel Merkez'de yapılan mülakat esnasında ortaya çıkan manipülasyon çalışmalarının, özellikle milletvekili aday adayı olmak için Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa eden Yusuf Ziya Yılmaz'ın iddia edildiği şekilde teşkilatta karşılığı olmadığını göstermeyi amaçladığı öğrenildi. Operasyonun sadece Başkan Yılmaz'ı hedef almadığı, başka bazı isimlerin de temayül sonuçları itibariyle daha aşağılarda gösterilerek teşkilatlar nezdinde karşılığı olmayan aday adayları olarak gösterilmeye çalışıldığı öğrenildi.

ŞENGÜL İSMİ DEVREDE

Öte yandan temayül yoklamasına ilişkin ortaya atılan başka bazı iddialar ise doğruluğu halinde mevcut teşkilat yönetimini sıkıntıya sokacak bilgiler içeriyor. Buna göre; İl Başkanlığı'ndan ilçe teşkilatlarına tavsiye niteliğinde isim listeleri gönderildiği ve bu isimler arasında Başkan Karaduman'ın ortağı Hasan Tahsin Şengül'ün isminin de yer aldığı iddia ediliyor. 

BASKI İDDİALARI VAR

Çarşambalı olması hasebiyle öne çıkması çok muhtemel olan Başkan Yılmaz'ın bu çerçevede de hedefte yer aldığı ve aynı bölgeden başka adayların yazılması ancak Başkan Yılmaz'ın adının yazılmamasının özellikle talep edildiği konuşuluyor. Bu çerçevede temayül yoklaması günü Çarşamba teşkilatına mensup kişilere 9 kişilik liste gönderildiği ve bu kişilere oy verilmesinin istendiği ancak teşkilatın bu baskıya karşı çıktığı ifade ediliyor.

SANDIK BAŞINDA İKNA

Benzer çalışmaların her ilçede hayata geçirildiği; her ilçeye gönderilen tavsiye listesinde Başkan Karaduman'ın ortağının isminin yer aldığı ve hatta sandık başlarında halen il yönetiminde görev yapan 2 il başkan yardımcısının sözlü olarak da teşkilat mensuplarını bu isme oy vermeleri konusunda yönlendirmeye çalıştığı iddia ediliyor. Yine Atakum ilçesinde de tıpkı Çarşamba teşkilatı gibi yukarıdan gelen talepler kısmen dikkate alınarak özel bir liste oluşturulduğu ve teşkilat mensuplarının yönlendirilmeye çalışıldığı iddia ediliyor.

Haber-Analiz: Adnan ARSLAN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.