1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İlkadım ve Canik İlçe Başkanları göreve başladı
İlkadım ve Canik İlçe Başkanları göreve başladı

İlkadım ve Canik İlçe Başkanları göreve başladı

Milliyetçi Hareket Partisi bayrak değişimine Canik ve İlkadım'da devam etti. Yeni  atanan  İlkadım İlçe Başkanı Özcan Kınalı ve Canik İlçe Başkanı Mustafa Kılıç göreve başladı

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Canik ve İlkadım İlçe Başkanlıkları'nda yeni ilçe başkanları ve yönetim kurullarına görevleri tebliğ edildi. Programlara katılan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve beraberindeki heyet önce Canik İlçe Başkanlığı'nda, devamında ise İlkadım İlçe Başkanlığı'nda görev tebliği yaptı. Yeni  atanan  İlkadım İlçe Başkanı Özcan Kınalı ve Canik İlçe Başkanı Mustafa Kılıç göreve başladı.

canik-(6).jpeg

POLEMİKLERİ GERİDE BIRAKTIK

Yapılan görev tebliğleri sonrasında açıklama yapan Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, “Ülkenin içinden geçtiği bu süreçte Türk Milleti, Milliyetçi Hareket Partisine kritik bir misyon yüklemiştir. Bu misyonun adı “Cumhur İttifakı”dır. Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi fiilen kurulmuştur. “Beka” diyerek çıktığımız bu yolda, Milliyetçi Hareket Partisi olarak bütün siyasi dürtüleri, kısır çekişmeleri, dipsiz ve sonuçsuz polemikleri geride bıraktık. Cumhur İttifakı çıkara, al-ver sürecine dayalı bir ittifak olmadığı gibi masa başında kurulan bir ittifak da değildir. İttifakımızın duruşu ve temeli sağlamdır, iradesi, mayası, hamuru, ahlakı sağlamdır, hedefleri sarsılmaz seviyede yüksektir. Bizlere de düşen görev bu sağlam zemini genişletmek ve “beka” diyerek çıktığımız bu yolda seviyeyi yüksek tutmaktır. Bu bilinçle tüm ülkede olduğu gibi Samsun’da 15 Temmuz hain darbe kalkışması gecesi başlayan Türk Milletinin yüreğindeki ittifak, gerek yasal düzenleme çalışmalarında, gerek seçimlerde gerek ise söylem ve eylem birliğinde devam etmektedir. Bu çalışmalar koşulsuz şartsız bir destek değil, fikirde ve işte birlik olacak şekilde devam etmektedir. Bu fikir ve devamındaki iş birlikteliği, ülkenin ihtiyacı olan âli menfaatlerinin yanı sıra Samsun ve bölge menfaatleri için de geçerlidir" dedi.

thumbnail_ilkadim-(2).jpg

ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Karapıçak açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Bu bağlamda Milliyetçi Hareketi Samsun yerelinde üst seviyelere taşımak, uyum ve disiplin içerisinde hem 19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, hemşehrisi olduğumuz Samsun şehrinde milli mücadele meşalesini yakmasının 100. yılı, hem de mensubu olmaktan onur durduğumuz, hayata bakış açımızı ve fikriyatımızın siyasal yansıması olan Milliyetçi Hareket Partisinin 50. yılı olması nedeniyle bizlere büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Milliyetçi Hareketin ülkenin içinden geçtiği bu süreçteki yüce Türk Milletinin bizlere yüklediği misyon, bunun taban yansıması olan Cumhur İttifakı ve Samsun yerelindeki çalışmalarımız bizlerin aldığı emaneti üst seviyelere taşıma görevinde uyum ve disiplinli çalışmayı zorunlu kılmaktadır. Uyum ve disiplin olmadan başarının olmayacağının bilincinde olarak sıkı bir çalışma dönemine 17 İlçe Başkanımız ile çok yakın bir süreçte başlayacağız. Yeni atanan İlçe Başkanlarımız ve Yeni Yönetim Kurulu arkadaşlarım bilmelidir ki; Çok çalışacağız. Bu tempomuza ayak uyduramayanlar olur ise ayak uyduran arkadaşlarımızla devam edeceğiz. Ne demiştik; bütün siyasi dürtüleri, kısır çekişmeleri, dipsiz ve sonuçsuz polemikleri geride bıraktık. Kim kişisel bekası için siyasi dürtülerine yenik düşer, kısır çekişmelere girer, dipsiz ve sonuçsuz polemik bataklığına saplanır ise anında gereğini yaparız. Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Burada tüm teşkilatlar şunu bilsin ki; İçe yönelik eleştiri, dedikodu, kısır çekişmeye asla ve asla izin vermeyeceğiz. Zaten yeni başlayacak bu süreçte bu tür kısır döngülere hiç kimse vakit bulamayacak kadar yoğun olacaktır. Bu yeni süreçte ve bugüne kadar olan süreçte Milliyetçi Harekete yakışmayan, hal, hareket, söylem ve eylem içerisinde olanlarla ilgili olarak disiplin süreçleri işletilecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.
Yeni atanan Canik ve İlkadım İlçe Başkanlarımız ve Yönetim Kurullarına başarılar diliyorum. Çalışmaya talip olduklarını yeniden hatırlatıyor ve erken yorulmamalarını diliyorum. Şimdilik yapılan bu bayrak değişimlerinin Milliyetçi Harekete, Samsunumuza ve ilçelerimize hayırlı olsun" diye konuştu.

thumbnail_ilkadim-(1).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.