van haber

samsun haber

a

İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’nın geleneksel Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konseri için geri sayım başladı

Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın Bornova Belediyesi’nin katkılarıyla yürüttüğü çocukları sanatla buluşturan projesi İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, geleneksel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konserini 21 Nisan’da gerçekleştirecek.

Klasik müzik ve mizahı birleştiren Efdal Altun’un konuk sanatçı olarak katılacağı konserde 55 çocuktan oluşan İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, bayram coşkusunu yansıtan bir çok klasik müzik eseri ile seyircilerle buluşacak.

“Eğitimde ve sanatta fırsat eşitliği” bakış açısıyla 7-18 yaş arası çocukları sanatla buluşturmayı amaçlayan İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’nın her sene Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çoşkusunu yaşatmak üzere gerçekleştirdiği 23 Nisan konseri, bu yıl 21 Nisan 2022 Perşembe günü, saat: 17:30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da konserin, eğitimde ve sanatta fırsat eşitliği tanındığında çocukların nerelere gelebileceğini gösteren, umut dolu bir gün olması hedefleniyor.

55 çocuğun yer aldığı İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, Şef Tolga Akın yönetimindesahne alacak. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Borusan Quartet üyesi Efdal Altun ise klasik müziği mizah ile birleştiren performansı ve sürpriz mizansenleriyle konsere renk katacak. Ücretsiz gerçekleşecek olan konsere tüm İzmir ve bölge halkı davetli.

İnci Vakfı Çocuk Orkestrası 7. Yılında

Aralık 2015’te İnci Vakfı çatısı altında çalışmalarına başlayan ve Bornova Belediyesi’nin katkılarıyla devam eden İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, İzmir’de yaşayan 7-18 yaş arası çocukları müzikle buluşturuyor. Kısıtlı imkanları olan bölgelerdeki çocukları müzikle sosyal hayata kazandırmayı hedefleyen ve 47 yıldır dünyada uygulanan El Sistema yönteminin benimsendiği projede, yetenek ayrımı gözetmeden enstrüman eğitimi veriliyor. Orkestra kurulduğu yıldan bu yana 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda konser veriyor.

Geçen yılki 23 Nisan konseri, pandemi nedeniyle çeşitli belediyelerin koroları ve Candan Erçetin’in de yer aldığı mini bir konser klibi olarak düzenlenmişti. Mini konsere, Cevdet İnci Eğitim Vakfı Youtube kanalından ulaşılabiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Meslek Lisesi talebi Vali’ye iletildi

HIZLI YORUM YAP