Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İnşaat sektöründe ‘bekle gör’ politikası bize göre değil!

İnşaat sektöründe yaşanan sıkıntıları dile getiren Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, kentsel dönüşümün artan maliyetler sebebiyle …

İnşaat sektöründe yaşanan sıkıntıları

İnşaat sektöründe yaşanan sıkıntıları dile getiren Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, kentsel dönüşümün artan maliyetler sebebiyle duvara tosladığını öne sürdü. Bakgör, dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarının da zorlaştığını söyledi.

BURSA (İGFA) – Bakyapı İnşaat tarafından hizmete açılan Parkur AVM’de basın mensuplarıyla iftarda bir araya gelen Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, ortağı ve aynı zamanda kardeşi olan Murat Bakgör ve Bakyapı İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Safa Bakgör ile birlikte gündeme dair soruları yanıtladı.

Bakyapı İnşaat’ın bugüne kadar 17 bin konut inşa ettiğini söyleyen Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, inşaat maliyetlerinin olağandışı biçimde arttığını dile getirdi. 40 yıllık iş hayatında ilk kez aynı anda emtia, fiyat ve enflasyon artışı gerçekleştiğini ifade eden Bakgör, bunun olağan bir durum olmadığını söyledi.

“Bursa’da en uygun fiyatlı konuk endeksini biz belirliyoruz” diyen Bakgör, “Sıradan bir konutun bile 1 milyon liraları bulduğu bir ortamda 110 metrekarelik evleri 800-900 bin lira bandında fiyatlarla insanları konut sahibi yapmak için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz” dedi.

YENİ HAYAT PROJESİNE START…

Demirtaş’ta daha önce projelendirdikleri 2 bin 500 konutluk Prestige Hayat’ın yanında bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait yeri satın alarak bin 500 konutluk Yeni Hayat projesinin de startını verdiklerini vurgulayan Bakgör, Samanlı bölgesine ise içinde otel, banka, yeme içme alanları, kargo araçları ve bin 100 kişilik kapalı araç otoparkını barındıran Bebe Merkezi inşa edeceklerini müjdeledi.

Bebecilerin bu sayede kabuğunu kıracağını aktaran Veysel Bakgör, “Bebeciler Vişne Caddesi’nde dar alana sıkıştı ve birçoğu kendini ifade edemiyor. Birçoğu mahkum üretici olmuş. Bursa’da 6 binin üzerinde bebe üzerine çalışan firma bulunuyor. Bebe alanında sıra dışı bir üne sahip olan Bursa’yı bu alanda dünya markası yapmayı arzuluyoruz. Vişne’yi dünya tanıyacak. Adının Yeni Vişne ya da Babyium olmasını düşünüyoruz. 300 ticari alanı barındıracak” diye konuştu.

Yıldırım’da aynı lokasyonlarda 100 bin metrekare bir lojistik merkezi kurmak istediklerini anlatan Bakgör, Yıldırım Belediyesi’nden ihaleyi yüzde 47’yle aldıklarını, lojistik merkezinin çatısına da GES kuracaklarını ve güneş enerjisinden faydalanacaklarını söyledi.

‘BEKLE GÖR’ POLİTİKASI BİZE GÖRE DEĞİL”

Bursa’da kimsenin taşın altına elini koymadığını öne süren Veysel Bakgör, “Bizler yatırımlarımızı hep kriz dönemlerinde yaptık ve işlerimizin düzlüğe vardığını gördük… ‘Bekle gör’ politikasını kabul etmiyoruz. İnşaat sektörünün durduğu anda ayağa kalkması çok zordur. Bugün 2 milyarlık bir iş yaptığınızda bunun 8 çarpanı vardır. O işte zarar yoktur en fazla para kazanamazsın. Bursa’da Türkiye ortalamasının üzerinde bir gelir var. Ayrıca konutların yenilenmesi gerekli. Çarpan etkisinde hepimiz duvara tosladık. Hiç böylesini görmedik emtia konuşmazdık… Enflasyon faiz de hepsi artmazdı… Bende reçete de yok” diye konuştu.

Öte yandan Türkiye ve Bursa genelinde bir dönem sıklıkla dile getirilen kentsel dönüşümle ilgili acı gerçeği de itiraf eden Bakgör, “Kentsel dönüşüm tam anlamıyla duvara tosladı. Maliyetlerin dibine vurduk. Deyim yerindeyse Türkiye’de hastanın nekahet dönemi yaşanıyor” dedi.

Yemek sonunda katılımcı basın mensuplarıyla şirket yöneticileri hatıra fotoğrafı çektirdi.

van haber