Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kiralar arttıkça haneler birleşiyor

İşletmelerin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone Business, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ile …

İşletmelerin dijitalleşmesine liderlik etme

İşletmelerin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone Business, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ile sanayicilerin dijital danışmanı olma hedefiyle ‘Organize Sanayi Bölgelerinde Dijital Dönüşüm Sertifikasyon Programı’nı hayata geçirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliği ile Türkiye’nin 81 ilindeki 366 organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren firma yönetici ve çalışanlarının katılacağı program kapsamında 1000 kişinin dijitalleşmesi hedefleniyor.

Organize sanayi bölgeleri ve burada faaliyet gösteren işletmeler, Türkiye’deki sanayi ve üretimin gelişmesinde ve desteklenmesinde büyük bir öneme sahip. İşletmelerin dijitalleşme konusunda mevcut durumlarını anlamaları ve dijitalleşme ile ilgili bilinçlendirilmeleri gerekirken bunun için bir danışmanlık ihtiyaçlarının olduğu konusu da gündeme geliyor. İşletmelerin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone Business, organize sanayi bölgelerinde yer alan işletmelerdeki yöneticilerin ve çalışanların dijital bilgi seviyesini anlamak, güncel dijital trendler hakkında onları bilgilendirmek ve Türkiye’deki organize sanayi bölgeleri genelinde işletmelerin güvenilir danışmanı olmak amacıyla Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ile yeni bir proje başlattı. Bu projenin hayata geçirilmesindeki en büyük etkilerden biri hem OSB yönetimlerinde hem de OSB’lerde yer alan işletmelerdeki stratejik yaklaşımların ve dijital bilgi seviyesinin dünyadaki rekabet seviyesine kıyasla yeterli olmadığı ve gerekli dönüşümü gerçekleştirmek için bir yönlendirme ve danışman gereksinimleri bulunduğu oldu.

Gerçekleştirilen proje kapsamında Vodafone Business, organize sanayi bölgesi yönetimlerine ve bölgelerde yer alan şirketlerin çalışanlarına yönelik, Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliği ile online ‘Organize Sanayi Bölgelerinde Dijital Dönüşüm Sertifikasyon Programı’ düzenliyor. 3 ay sürecek eğitimlerde, Dijital Dönüşümün Sanayi ve KOBİ’lere etkisi, Dijital Strateji ve Dijital İş Modelleri, Endüstri 4.0, Bulut Bilişim, Siber Güvenlik, Dijital Pazarlama, Dijital Liderlik, 5G teknolojisi ve Metaverse konuları ana başlıklar olacak. Eğitim sürecinin başında ve sonunda yapılacak testler ile çalışanların dijital farkındalık düzeyleri ölçülecek. Eğitim programının sonrasında ise katılımcılara Yıldız Teknik Üniversitesi SEM tarafından sertifika verilirken, organize sanayi bölgesi yönetimlerine ve bölgede yer alan işletmelere avantajlı Vodafone Business kurumsal çözüm paketleri sunulacak.

Bu proje ile OSB’lerdeki işletmelerin, dijitalde var olmak ve dijital kanalların aktif kullanımı, kesintisiz ve yüksek hızlı bağlantı ve güvenlik çözümleri ile iş sürekliliği sağlanması, iş, makine, enerji, çalışan takibi gibi çözümleri ile üretim alanında verimlilik artışı sağlanması ve Endüstri 4.0 dönüşümüne giden yolda dijital altyapının oluşturulması konularında farkındalık sahibi olması hedefleniyor.

Vodafone Business, Türkiye’nin 81 ilindeki 366 organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren firma yönetici ve çalışanlarının katılacağı bu eğitim ile 1000 kişinin dijitalleşmesine öncülük edecek.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu, konuyla ilgili şunları söyledi: “Ülkelerin gelişmişlik göstergelerinin en başında ekonomik açıdan nerede konumlandıkları geliyor. Ekonomik yapının güçlü olması da planlı bir büyümeyle birlikte mümkün. Türkiye’nin üreten gücü organize sanayi bölgeleri, sanayileşme ve üretim sürecinde kritik bir görev üstleniyor. Artan rekabet ve dijitalleşme çağında, ekonominin lokomotifi olan organize sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren firmaların, yeni dünya düzeninde yenilikçi teknolojileri iş yapış şekillerine adapte etmesi büyük önem arz ediyor. Vodafone Business olarak organize sanayi bölgelerinde yer alan işletmelerdeki yöneticilerin ve çalışanların dijital bilgi seviyesini anlamak, güncel dijital trendler hakkında onları bilgilendirmek ve Türkiye’deki organize sanayi bölgeleri genelinde işletmelerin güvenilir danışmanı olmak amacıyla OSBÜK ile ‘Organize Sanayi Bölgelerinde Dijital Dönüşüm Sertifikasyon Programı’nı başlattık. Bu program ile organize sanayi bölgelerindeki işletmelerin, dijitalde var olmak ve dijital kanalların aktif kullanımı, kesintisiz ve yüksek hızlı bağlantı ve güvenlik çözümleri ile iş sürekliliği sağlanması, iş, makine, enerji, çalışan takibi gibi çözümleri ile üretim alanında verimlilik artışı sağlanması ve Endüstri 4.0 dönüşümüne giden yolda dijital altyapının oluşturulması konularında farkındalık sahibi olmasını hedefliyoruz.”

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü ise, organize sanayi bölgelerinin 81 ilde Türkiye’nin üreten gücü haline geldiğini söyledi. Türkiye’de 366 organize sanayi bölgesi olduğunu, OSB’lerin 2 milyon 325 bin kişiye doğrudan istihdam sağladığını ifade eden Kütükcü; “67 bin sanayi işletmesinin faaliyet gösterdiği OSB’lerimiz ülkemizin toplam sanayi üretiminin yüzde 45’ini gerçekleştiriyor. Üretimde, istihdamda ve ihracatta Türk sanayine lokomotiflik yapan OSB’lerimizin dijitalleşmesi, yeni nesil üretim ve girişim modellerine uyum sağlaması son derece önemli. OSBÜK olarak bu konuda önemli çalışmalar yürütüyoruz. Vodafone Business ve Yıldız Teknik Üniversitesi’yle birlikte hayata geçirdiğimiz Organize Sanayi Bölgelerinde Dijital Dönüşüm Sertifikasyon Programı da bu çalışmalardan biri” dedi.

Hedeflerinin Türkiye’deki tüm organize sanayi bölgelerini, bu organize sanayi bölgelerindeki 67 bin işletmenin iş süreçlerini maksimum oranda dijitalleştirmek olduğunu ifade eden Kütükcü, OSBÜK, Vodafone Business ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından hayata geçirilen programın bu hedefe liderlik edeceğini belirtti. Kütükcü, program kapsamındaki eğitimlerle ilgili ise şu bilgileri verdi: “Program kapsamında Dijital Dönüşümün Sanayicilere Etkisinden Dijital İş Modellerine, Endüstri 4.0’dan Nesnelerin İnternetine, Dijital Liderlikten Dijital Pazarlamaya kadar 10 ana başlıkta çok sayıda eğitim verilecek. Tamamen OSB müdürlüklerimizde ve OSB’lerimizdeki işletmelerde çalışanlara yönelik bu eğitimler, Temmuz ayına kadar devam edecek. İlk etapta 1.000 kişiye dijital eğitimlerin verileceği program kapsamında, şu ana kadar OSB’lerimizden 955 kişi başvurusunu yaptı. Eğitimlerin sonunda başarılı olan bu katılımcılarımıza sertifika da verilecek. “

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, gerçekleştirilen iş birliği ile ilgili şunları söyledi: “Organize Sanayi Bölgelerinde Dijital Dönüşüm Sertifikasyon Programı ile dünya trendlerini yakalamayı ve hatta ötesine geçebilmek için sanayicilere ve KOBİ’lere dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0’a ilişkin kapsamlı bir bakış açısı ve harekete geçirme motivasyonu kazandırmayı hedefliyoruz. Yıldız Teknik Üniversitesi olarak hızlı bir eğitim kazanım döngüsüne hizmet edecek şekilde hazırlamış olduğumuz kapsamlı içerik ile sanayicilerimizin ve KOBİ’lerimizin başarılı bir dijital çıkış yakalamaları ve sürdürülebilir bir gelecek altyapısı oluşturmalarına zemin hazırlamak için bu programda yer almaktan mutluluk duyuyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

van haber