van haber

samsun haber

a

Kocaeli Büyükşehir, ayçiçeği üreticilerine gübre dağıtımına başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yağlık ayçiçeği yetiştiriciliği yapan il genelindeki 500 üreticiye 360 ton yüzde 50 hibeli gübre desteği sağlıyor.

KOCAELİ İGFA- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sıvı yağ üretiminin artırılması ve tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesi için hayata geçirdiği, “2022 Ayçiçeği Yetiştiriciliğini Destekleme Projesi” kapsamında, yağlık ayçiçeği yetiştiriciliği yapan 500 çiftçiye 360 ton yüzde 50 hibeli gübre desteği veriyor. Üreticilere gübreleri teslim edilmeye başlandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, çok sayıda projeyle tarıma ve üreticilere destek olmaya devam ediyor. Son olarak, 2 bin çiftçiye 2000 ton gübre ve 120 ton yüzde 50 hibeli yem bitkisi tohumu desteği vererek, çiftçilerin yüzünü güldüren Başkan Büyükakın, yağlık ayçiçeği üreticilerine geçen ay bir müjde daha vererek, yüzde 50 hibeli gübre desteği verileceğini açıklamıştı. Büyükşehir Belediyesi, tarımda katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesi ve sıvıyağ üretimine artırılması amacıyla yağlık ayçiçeği yetiştiriciliği yapan tüm çiftçileri destekleme kararı almıştı.

500 ÇİFTÇİYE 360 TON AYÇİÇEĞİ GÜBRESİ

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğünce yürütülen ve Kocaeli’nin önemli kırsal kalkınma hamlelerinden biri olan “Ayçiçeği Yetiştiriciliğini Destekleme Projesi” ile sıvıyağ üretiminin artırılması, ithalatın en aza indirilmesi ve çiftçilerin gelir düzeyinin artırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda destekten yararlanmak için talepte bulunan üreticiler, yağlık ayçiçeği gübrelerini, Kandıra Park Bahçeler Şefliği ile Kandıra Kayıplar, Derince İshakçılar, Kartepe Derbent ve İzmit tarım kredi kooperatiflerinden, ön teslim tutanakları ile teslim almaya başladı. Diğer bölgelerdeki dağıtımlar ise önümüzdeki hafta içinde başlayacak. Üreticiler, gübrelerini 29 Nisan Cuma günü mesai bitimine kadar teslim alabilecek. Üreticiler, destekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Eski Milli Eğitim Bakanı Avcı Bilecik Pazaryeri’nde incelemelerde bulundu

HIZLI YORUM YAP