1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Köksoy Atakum Belediyesi’ne sert çıktı
Köksoy Atakum Belediyesi’ne sert çıktı

Köksoy Atakum Belediyesi’ne sert çıktı

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy: “Sayın başkanın adı geçen şirketi yönetirken bir devlet adamı hassasiyetinden ziyade kişisel şirketini yöneten biriymiş gibi hareket ettiği gözlemlenmektedir” dedi. 

A+A-

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, düzenlediği basın toplantısında Atakum İmar İnşaat ve Atakum Belediyesinde işçilerin işten çıkarılmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Atakum Belediyesinde yüzlerce işçinin, mevcut pozisyonlarından daha düşük pozisyonlara görevlendirildiğini söyleyen Köksoy: “İşe alınırken mesleki kriterlerine göre işe alınmış, meslek diploması elinde olan ve mesleğine uygun işi yapan, keza lisans mezunu olup diplomasına göre istihdam edilen bu insanlar, sayın başkanın emriyle temizlik hizmetleri birimine görevlendirilmiş, temizlik hizmetleri yetkilileri ise bu kişilerin eline birer süpürge vererek Atakum sokaklarında temizliğe göndermişlerdir. Bunun iş hukukundaki anlamı işçiyi işten çıkmaya zorlamak için mobing uygulamasıdır” ifadelerini kullandı. .

Devlette süreklılığın esas olduğunu söyleyen Köksoy,  Atakum İmar İnşaat Şirketi konusuna değinerek;  “Devlette ve kamu kurumlarında devamlılık esastır. Devleti ve kamu kurumlarını yönetenler değişebilir ancak hizmetler, yatırımlar, alacak ve borç yapıları kaldığı yerden devam eder. Ancak sayın başkanın adı geçen şirketi yönetirken bir devlet adamı hassasiyetinden ziyade kişisel şirketini yöneten biriymiş gibi hareket ettiği gözlemlenmektedir. Anladığımız ve takip ettiğimiz kadarıyla, İmar İnşaat Şirketinin borçları ödenmediği gibi, bu şirketin uhdesinde bulunan malların ve işletmelerin ise el değiştirilmek suretiyle şirket bilerek ve isteyerek zarara ve batağa sürüklenmektedir. Unutulmamalıdır ki bu şirketten alacağı olan yüzlerce esnaf bulunmaktadır. Alacaklıların keyfi bir şekilde mağdur edilmesi doğru bir yaklaşım olmadığı gibi, bu uygulama ile alacaklı olan esnafında batağa sürüklenmesi söz konusudur” ifadelerine yer verdi. .
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.