van haber

samsun haber

a

Liposuction Nedir?

Liposuction genellikle, lokalize yağ birikimi olanlar veya geleneksel diyet ve egzersiz kombinasyonu ile sonuç alamayanlar için kullanılan bir yöntemdir.

Estetik cerrahi, özellikle liposuction, vücudu şekillendirmek için kullanılan bir prosedürdür. İşlem, genel veya lokal anestezi altında cerrahi bir tesiste gerçekleşen yağ birikintilerinin çıkarılmasını ve emilmesini içerir. Lokalize yağ birikimi olanlar veya geleneksel diyet ve egzersiz kombinasyonu ile sonuç alamayanlar için önerilen bir eylem şeklidir. Bununla birlikte, yaygın yanlış anlamalara rağmen, aşırı obezite ile mücadele eden kişiler için uygun olmadığı belirtilmelidir.

Liposuction Neden Yapılır?

Vücut direnci nedeniyle kilo verme diyetleri ve egzersizlerine rağmen inatçı yağ birikimi ile mücadele eden kişiler için en uygun yöntemdir. Bu kozmetik prosedür, obezite sorunu olan kişiler için önerilmez. Vücudun belirli bölgelerini şekillendirerek daha çekici ve hatlı bir görünüm elde etmek için aranır. Liposuction fiyatları teknolojilerin ilerlemesi ile uygun fiyatlara geldiği için oldukça talep edilen bir işlem haline gelmiştir.

Liposuction Hangi Bölgeler için Tercih Edilir?

Öncelikli olarak karın, basen, bacak, kol üstleri ve boyun bölgesindeki inatçı ve düzensiz yağ dokularının giderilmesi için uygulanan bu işlem, göğüs bölgesindeki fazla yağları, çene ve yanaklardaki istenmeyen birikimleri de hedefleyebilir. Hastanın ihtiyacına göre bir veya birden fazla vücut bölgesine uzman hekim gözetiminde yapılabilir.

Liposuction Kimler Olmalı?

Vücut ağırlığı sabit olan sağlıklı bireyler için uygundur ancak herkes için uygun bir seçenek değildir. Konsültasyon sırasında doktorunuz tıbbi geçmişinizi, yaşam tarzınızı ve sağlık durumunuzu soracaktır. Tüm soruları şeffaf bir şekilde cevaplamak çok önemlidir. Cevaplarınız sonucunda doktorunuz ya da kliğiniz tarafından size özel Liposuction fiyatlarını alabilirsiniz. Ameliyat öncesi, sizin için uygun bir seçenek olup olmadığını anlamak için doktorunuza danışın.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Her birinin kendi artıları ve eksileri olan çeşitli yöntemler kullanılarak gerçekleştirilebilir. Geleneksel işlemde, yağın emilmesini içerirken, ultrasonik işlemde, ondan kurtulmak için ultrasonik enerjiye dayanır. Öte yandan lazer işlemde, yağı eritmek için lazer enerjisi kullanır ve su jeti işlemi, onu eritmek ve çıkarmak için su basıncını kullanır. Ultrasonik enerji, vücut yağını sıvılaştırmak ve özümsemek için Vaser işlem kullanılır. Uygulanacak yaklaşım, kişinin gereksinimleri ve sağlık durumu dikkate alınarak hekim tarafından belirlenir.

Liposuction Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İşleme girmeden önce, kişinin sağlığını ve prosedür için uygunluğunu yeterince değerlendirmek için doktor tarafından bir dizi test uygulanır. Kan testleri, kardiyak fonksiyon analizleri ve diğer muayeneler tipik olarak yapılır. Hastadan ayrıca sigarayı bırakması, orta derecede alkol kullanımı ve belirli ilaçların alımını askıya alması istenebilir. Ameliyat öncesi aşamada, bireyin tüm doktor yönlendirmelerine uyması ve verilen talimatlara sıkı sıkıya bağlı kalması çok önemlidir. Bu işlem her yer klinikte yapılamaz ve liposuction fiyatları arasında çok fazla fark olamaz. Operasyonunuzun sağlıklı geçmesi için iyi araştırma yapmanız ve dolandırıcı kliniklerden kaçınarak bir karar vermeniz gerekir.

Liposuction Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Bir liposuction prosedürünü takiben, dinlenmek için zaman ayırmak çok önemlidir. İşlem sonrası ağrı, şişlik ve morarma görülmesi yaygındır ve birkaç hafta içinde geçer. Birey, egzersiz ve besleyici bir diyet yoluyla iyileşme sürecini hızlandırmak için doktorun talimatlarını yerine getirebilir. İyileşme sırasında giymek için sıkı bir korse de gerekebilir. İşlem sonrası oluşabilecek komplikasyonlar rapor edilmeli ve doktorun talimatlarına uyulmalıdır.

Liposuction Fiyatları

Uygulama maliyeti, bölgenin büyüklüğü, işlem süresi, kullanılan yöntem, cerrahın deneyimi ve hastanenin konumu gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Fiyatlandırma ülkelere, hastanelere ve kullanılan tekniklere göre değişir. İşlemden önce doktor, ilgili masraflar hakkında ayrıntılı bilgi vererek, kişinin işlem ücreti ve ek ücretler hakkında bilinçli bir karar vermesine olanak tanır. Türkiye gün geçtikçe artan dolandırıcı klinikler tarafından normalden daha düşük Liposuction teklifleri verildiği için aldığınız teklifleri dikkatlice değerlendirin.

https://www.ozanbalik.com/vaser-liposuction-fiyatlari/ bilgi için hemen tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Çekmeköy Dahiliye Doktoru

HIZLI YORUM YAP