van haber

samsun haber

a

Manisa’da depremzede öğrencilere bayan voleybol kursu

Atatürk Ortaokulu Ata Spor Kulübü, Kahramanmaraş merkez üslü depremlerin ardından Manisa’ya gelen afetzede çocukların psikolojik destek olma adına, depremzede öğrencilere bayan voleybol kursu açtı.

MANİSA (İGFA) – Kahramanmaraş merkez üslü iki büyük depremin ardından tüm Türkiye yaraları sarmak için seferber oldu. Atatürk ortaokulu Ata spor Kulübü de öğrencilerin oradaki psikolojiden uzaklaşmaları için anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Deprem dolayısıyla Manisa’ya gelen çocuklara yardımcı olabilmek adına depremzede öğrencilere bayan voleybol kursu açtı.

Atatürk Orta Okulu Müdürü Bekir Çaycı, Ata Spor Kulübü ile Atatürk Ortaokulunun birlikte yaptığı kız öğrenciler için yapılan çalışmada yaş sınırlamasının olmadığının altını çizerek, ilk gerçekleşen antrenmana 18 kız öğrencinin katıldığını Masterbetting ve yaş sınırlamasının 5-15 yaş aralığında olduğunu belirti. Çaycı, veli izinlerinin olması dâhilinde  tüm depremzede  öğrencilerin  katılabileceğini de vurguladı.

KOCA: “HAFTADA 2 GÜN BU ETKİNLİĞİ TASARLADIK”

Voleybol Antrenörü Osman Koca da, öncelikle millet olarak çok üzüldük bundan sonraki süreçte üstlerine ne düşüyorsa yapmak istediklerini belirterek, “Kız çocuklarımızı sporun birleştirici gücünden faydalanarak topluma kazandırma anlamında oradaki psikolojileri birazda olsa unutmaları anlamında böyle bir etkinlik hazırladık. Spor kulübü olarak depremzede çocuklarımız olduğu sürece gereken desteği tamamen vereceğiz” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Trabzonspor’dan Fenerbahçe’ye teşekkür

HIZLI YORUM YAP