1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB 81 İl Valiliğine yazı yolladı
MEB 81 İl Valiliğine yazı yolladı

MEB 81 İl Valiliğine yazı yolladı

MEB tarafından 81 ile gönderilen resmi yazı ile görev verilenler hariç öğretmenlerin bir ay idari izinli sayılacağını bildirildi. Ayrıca hizmet içi eğitim ve kurul ve komisyon üyeliği faaliyetleri için de ek ders ödemesi verileceği bildirildi

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, 81 ile “ İdari İznin Uzatılması” konulu resmi yazı gönderdi. Bakan Selçuk imzalı resmi yazıda corona virüsü sürecinde görev verilenler hariç öğretmenlerin bir ay idari izinli sayılacağını bildirildi. Ayrıca meslek dersi öğretmenlerinin yaptığı "planlama ve bakım-onarım görevi" ile "işletmelerde meslek eğitimi" görevlerinin iptal edilmediğini ve bu görevler için ek ders ödemesi yapılacağı öğrenildi.

 Bakanlık tarafından gönderilen yazıda şu bilgiler yer aldı: Bilindiği üzere Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumları, Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ilgi (a, b) yazılar doğrultusunda 16 Mart-30 Nisan 2020 tarihleri arasında tatil ilan edilmişti. Söz konusu tedbirler kapsamında eğitim kurumların tatil süreleri, 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmıştır.
Bu süreçte de, uzaktan eğitim faaliyetlerine devam edilecek; yönetici ve öğretmenler, ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilenler ile uzman ve usta öğreticiler, uzaktan eğitim ve diğer eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında kendilerine verilecek görevleri esnek çalışma esasları çerçevesinde yürütmek kaydıyla idari izinli sayılacak; ders görevlerinin yapılmış sayılması konusunda ise ilgi yazılarda belirtilen açıklamalara göre işlem yapılmaya devam edilecektir. Ayrıca daha önce uygulanması durdurulan eğitim faaliyetleri arasında yer alan “hizmet içi eğitim” ve “kurul ve komisyon üyeliği” faaliyetleri, uygulaması durdurulan eğitim faaliyetleri arasından çıkarılmıştır.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.