van haber

samsun haber

a

MHP Menderes: Borç Pankartını Yaptırmalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Menderes İlçe Başkanı Önder Böncü’den Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’a borç eleştirisi geldi. Böncü, “Göreve gelir gelmez büyük bir pankart yaptırıp bir önceki yönetimi suçlayan Sayın Kayalar şimdi bir pankart da kendisi için yaptırmalıdır. Üç yılda satmadığın belediye arazisi kalmadığı gibi belediyenin borçları da 290 Milyona ulaştı. Eğer o pankartı kendi için yaptırmazsa biz yaptırıp bütün Menderes’e asacağız” dedi.

MHP Menderes İlçe Başkanı Önder Böncü, Menderes Belediyesinin borçları ile ilgili bir açıklama yaptı. Menderes’in gerek turizm gerek sanayi gerekse de tarım yönünden İzmir’in ve Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olduğunu ifade eden Böncü, “fakat maalesef ilçemizin yerel yönetimi ehil insanların elinde değil. Hem iş bilmezlik hem de ilçemizin kaynaklarını heba etme konusunda çok yetenekliler ama iş ilçemize katkı sağlamaya gelince beceriksizlikleri ortaya çıkıyor” dedi.

Paralar nereye gitti

MHP Menderes İlçe Başkanı Önder Böncü yaptığı açıklamayla Menderes Belediyesinin borç yükünü gözler önüne serdi. Bu paralar nereye gitti diyen MHP İlçe Başkanı Böncü, “Daha göreve geldiği ilk gün kendisinden önceki belediye yönetimini suçlayan ve belediyenin borçları ile ilgili dev bir pankart yaptırıp astıran Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ne hazindir ki yapamadıklarıyla belediyemizin borcunu ikiye katlamıştır. Bu da yetmezmiş gibi belediyemize ait arazileri de satmıştır. Şimdi bize soru sormak O’na da cevap vermek düşüyor? Sayın Kayalar bu paralar nereye gitti!” ifadelerini kullandı.

Peşini Bırakmayacağız

Belediye harcamalarını sıkı bir takibe alacaklarını da söyleyen Önder Böcü, “Belediyenin borcu üç yıl önce 135 Milyon Türk Lirası’ydı. Belediye Başkanımız ve ekibi 70 Milyon TL’lik belediye arazisini sattı. Yetmedi şu anki Belediye borçlarını da 290 Milyon TL’ye yükseltti. Burada büyük bir israf ve kaynakları yok etme meselesi var. Biz bunun peşini bırakmayacağız. Hemşehrilerimizin dolayısıyla milletimizin vergilerinin hesabını vermek zorundalar. Belediye Başkanı Mustafa Kayalar bu borç yükünün hesabını vermelidir. Satılan arazilerden elde edilen gelirlerin nereye harcandığını kalem kalem açıklamalıdır. Üç yıl önce astığı pankartı şimdi de kendisi için asmalıdır. Eğer o pankart asılmazsa bir Türk Milliyetçileri, MHP’liler ve Cumhur İttifakı partileri bu pankartları bütün Menderes’e asacağız” açıklamasını yaptı.

Yine Satıyor

Son olarak önümüzdeki günlerde yapılacak arazi satışını da değerlendiren Böncü, “önümüzdeki 27 Nisan tarihinde belediyemiz 2 bin 198 metre kare yüzölçümüne Cumaovası mahallesindeki arazisini yine 13 milyon 192 bin altıyüz seksen Türk lirasından satışa çıkarıyor. Burada büyük bir doyumsuzluk ve iş bilmezlik var. Menderes’te hizmet olarak değişen bir şey yok. Ama değişen ve sürekli artan bir borcumuz var. Bu işin peşini bırakmayacağız. Ya belediye başkanı kendisi için o pankartları asacak ya da biz asıp onu afişe edeceğiz!”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Cedit’teki son binanın yıkımı gerçekleşti

HIZLI YORUM YAP