van haber

samsun haber

a

Mutfak Tezgahı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 Herhangi bir eşyayı alırken dikkat etmemiz gereken pek çok husus bulunduğu gibi mutfak tezgahı alırken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlara kısaca göz atacak olursak:

  • Tezgah malzemesinin kolay temizlenebilir olması oldukça önemlidir. Çünkü kimse saatlerce mutfak tezgahı temizlemek istemez.
  • Asitlere karşı dayanıklı olması da uzun yıllar kullanım sağlamak için oldukça önemli bir etken. Tabi kullanılan malzemenin sadece asite değil çizilmelere ve ısıya da dayanıklı olması gerekmektedir.
  • Bunlara ek olarak mutfağınıza uygun olması gerekmektedir. Hem tasarım olarak hem de boyut olarak uygunluğu mutfak tezgahı modelleri kullanıldığı yere göre ayarlanmalıdır.

Bunlara dikkat etmeniz sonucunda mutfak tezgahınızı uzun yıllar boyunca kullanmanız mümkün hale gelmektedir.

Mutfak Tezgahı Hangi Renk Olmalı?

Mutfağınızın ferah ve geniş görünümü için açık renkler tercih etmeniz gerekmektedir. Şık ve modern tasarımlar için antresit renkler de tercih edilmektedir. Bunun yanında mutfağınızda sıcak bir görünüm elde etmek istiyorsanız mutfak tezgahı, ahşap tercih edilebilmektedir.

Tezgah rengi seçilirken dolap, parke, tavan, masa, sandalye uyumuna göz gezdirmek gerekmekte hepsini bir bütün olarak düşünerek tercih yapılması sonucunda mutfağınız daha uyumlu ve bütün şeklinde duracaktır.

Bir bütün olarak düşünüldüğünde en uyumsuz olacağını düşündüğünüz renkler bile bir bütün olarak görünmesine ve mutfağınızın modern durmasına olanak tanıyabilmektedir. Mutfak tezgah modelleri mutfak dekoru için tamamlayıcı olmakta bu yüzden tercihinizi titizlikle yapmanız gerekmektedir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hamileliğin İlk Haftaları Nelere Dikkat Edilmelidir?

HIZLI YORUM YAP