1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. OKA'dan 34 milyon liralık destek
OKA'dan 34 milyon liralık destek

OKA'dan 34 milyon liralık destek

OKA, 2019 Yılı Mali Destek Programları Tanıtım ve Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, 2019 Yılı OKA teklif çağrısı kapsamında toplamda 34 Milyon TL kaynak tahsis edildi

A+A-

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından çıkılan 2019 yılı Proje Teklif Çağrısı bilgilendirme toplantısı Samsun'da gerçekleştirildi. Toplantıda, 2019 Yılı OKA teklif çağrısı kapsamında toplamda 34 Milyon TL kaynak tahsis edildi

Toplanıtda konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak,  “Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından çıkılan 2019 yılı Proje Teklif Çağrısı bilgilendirme toplantısına ilimizde ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, bölgesel kalkınmaya yönelik planlama ve uygulama faaliyetlerini, hızlı, sağlıklı, sürekli ve sürdürülebilir bir kalkınma hareketini yerel ve bölgesel aktörlerin etkin olduğu katılımcı bir anlayışla yürütmek üzere hem yerel aktörler ile merkezin işbirliğini geliştirmeyi ve hem de bölge illeri olan Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat'ın ulusal ve uluslararası ölçekte rekabet üstünlüklerini artırmayı hedeflemektedir. Bunun yanında uluslararası ölçekte gelişmeler yakından takip edilerek bölgenin katma değer üretme kapasitesini artırmak adına uluslararası arenada çalışmalar yoğunlaştırılmakta, işbirlikleri ile yenilikleri yakalamaya çalışılmaktadır.

Ajansımız kurulduğu günden bugüne mali destek programları kapsamında 709 projeye 162 Milyon TL hibe desteği sağlamıştır. Faydalanıcıların da sağladığı eş finansmanda dikkate alındığında 2009 yılından bu yana uygulanan projelerle 314 Milyon TL yatırım gerçekleştirilmiştir. Ajans sağladığı mali desteklerle bölgede ekonomik, sosyal ve mekânsal kalkınmayı desteklerken, bölgemizde kurumsal kapasitenin gelişmesine ve kurumlararası işbirliğinin güçlendirilmesine de katkı vermektedir. Bu desteklerin devamı olarak Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı,  2019 yılı teklif çağrısı kapsamında toplamda 34 Milyon TL kaynak tahsis edilen “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı”, “Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı” ve “Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” detaylarını bugün itibariyle kamuoyuna duyurmaktayız.

Her üç programımız için de Kalkınma Ajansları Yönetim Sistem (KAYS) üzerinden son başvuru tarihi 09.09.2019 Pazartesi Saat: 23:59’dur. Bu üç Proje Teklif Çağrısının ve OKA tarafından verilecek toplam 34 milyon liralık hibe desteğinin bölgemizde faydalı sonuçlar alınacaktır. İlimizde projelere destek alınacak kurumlarımız var. Avrupa Birliği, OKA ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumlarının çok önemli destekleri var. Biz il olarak bütün destekleri iyi kullanan illerden birisiyiz. Tabi ne kadar çok proje sunarsak, o kadar iyi sonuç alırız. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansımız ilimizde bütün çalışmaların önünü açmış ve yol gösterici olmuştur. Sizlerin ajansımız ve diğer kurumlarımızla çalışmanız çok anlamlıdır. Hepinizi saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlüt Özen ‘2019 Yılı Proje Teklif Çağrısı’ hakkında bir sunum gerçekleştirdi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.