1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. OMÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı  Doç. Dr. Bekiroğlu’ndan tarihsel bir okuma
OMÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı  Doç. Dr. Bekiroğlu’ndan tarihsel bir okuma

OMÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı  Doç. Dr. Bekiroğlu’ndan tarihsel bir okuma

OMÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç Dr. Onur Bekiroğlu, yazdığı ‘Türkiye’de Siyasal İletişim’ adlı kitapla, siyasal iletişim, propaganda ve seçim kampanyaları üzerinden tarihsel bir okuma sunuyor

A+A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Danışmanı ve İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Onur Bekiroğlu, ‘Tek Partiden Çok Partili Döneme, Türkiye’de Siyasal İletişim- Propagandadan Etkileşime ve Gelgitlere Uzanan Bir Hikaye Örgüsü ’ adlı bir kitap yazdı. 

TEK PARTİLİDEN ÇOK PARTİLİ YAŞAMA GEÇİŞ SÜRECİ

Bekiroğlu, yazdığı kitapla, Türkiye'nin siyasal tarihinin kurucu dönemlerinden olan tek parti dönemi ve özellikle çok partili yaşama geçiş sürecinde ve sonrasında siyasal iletişime odaklanıyor. Türkiye'nin günümüze kadar uzanan siyasal dinamiklerini, siyasal kültürü, politik söylemleri, siyasal iletişim stratejilerini şekillendiren bir zaman dilimine karşılık gelen bu dönem merkeze alan Bekiroğlu, siyasal iletişim, propaganda ve seçim kampanyaları üzerinden tarihsel bir okuma sunuyor. 

BİR HİKAYE ÖRGÜSÜ

Bekiroğlu yazdığı kitapta ayrıca tek parti dönemindeki seçim dönemlerinde, propaganda yoğunluklu çalışmaların çok partili döneme geçişle birlikte, seçmenle iletişim kurma çabalarının merkeze alındığı bir iletişim ve etkileşim kurma çabasına dönüştüğü fikrinden hareket ediyor. Bununla birlikte çok partili yaşamın ilerleyen dönemlerinde sosyo-politik ve sosyo-ekonomik türbülansın yol açtığı atmosferde, siyasal iletişimin de gelgitler ve çelişkili tasarruflar zeminine kaymasını, bir hikaye örgüsü etrafında ele alıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.