1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. OMÜ’nün Akademisyen Profili Yükselişte
OMÜ’nün Akademisyen Profili Yükselişte

OMÜ’nün Akademisyen Profili Yükselişte

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), akademik kariyerin önemli eşiklerinden biri olan doktor öğretim üyeliği kadrosuna erişen 18 akademisyen ile nakille gelen bir doçent doktorla akademisyen profilini daha da zenginleştirdi

A+A-

Bilimsel çalışmalarda ve topluma hizmet noktasında kurumsal kimliğiyle kendini gösteren ve uluslararası düzeyde rekabet edebilen üniversitelerden biri olma yolunda ilerleyen OMÜ’de kurum içi terfilerle doktor öğretim üyeliği unvanını hak eden 18 akademisyen ve nakille OMÜ ailesine katılan bir doçent doktor, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç tarafından ağırlandı.

dsc_0128.jpg

Rektörlük Toplantı Odası’nda gerçekleşen buluşmada Rektör Bilgiç; birikim ve tecrübeleri ışığında Üniversiteye hizmet edecek öğretim üyeleriyle hem tanışıp hem de OMÜ’nün gelecek planlarını, kalite yönetim sürecini, misyon ve stratejisini paylaştı.

dsc_0097.jpg

Yeni kadrolarına atanan akademisyenleri başarılarından dolayı tebrik eden Rektör Bilgiç “Göreve başladığım ilk günden beri Üniversitemizde yeni başlayan, ilk defa akademisyen kadrosuna atanan, dışarıdan Üniversitemize gelen bilim insanlarımızı makamda ağırlıyorum. Bu toplantılar vesilesiyle, yeni kazanımlarımız olan siz değerli akademisyenlerimizle hem tanışma hem de birbirimizden beklentilerimiz hakkında konuşma fırsatı bulacağız.” şeklinde konuştu.

“Üniversitemize güç katacaksınız”

Öğretim üyelerinin akademik yeterlilikleri, duruş ve tavırları ile OMÜ’yü daha da zenginleştireceklerini belirten Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç “OMÜ’nün sizin de katkılarınızla birlikte, olduğundan çok daha iyi bir noktaya geleceğine güvenim sonsuz. Sizlerle daha güçlü hâle geleceğiz. İnşallah Üniversitemize güzel şeyler katacaksınız. Biz de sizlerin başladığınız noktadan ileriye gitmenizde her türlü katkıyı sağlayacağız.” dedi.

“Tramvay ‘yeşil kampüs’ hedefimize destek olacak”

Üniversite’nin olanakları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Prof. Dr. Sait Bilgiç devamında “Üniversitemiz, ulaşım bakımından çok önemli bir fırsatı yakaladı. Bugün tramvayın 3.etabı faaliyete geçti. OMÜ, Türkiye’de kampüs içinde tramvayın istasyonlarıyla bütün birimlere yakın olduğu tek üniversite olma özelliğini taşıyor. Tramvay hattı ile araçların yaklaşık yüzde 20’lik bir kısmının trafiğe girmelerini azaltmayı amaçlıyoruz. Bu büyük kampüsün temiz bir şekilde kalmasını, yeşilini korumasını ve bakımlı kampüs olarak kalmasını istiyoruz. Tramvayın bu noktada taşıt trafiğini azaltarak “yeşil kampüs” anlayışımıza destek olacağını umut etmekteyiz.” sözlerine yer verdi.

Rektör Bilgiç, Üniversiteye hizmet edecek 19 akademisyene, Üniversiteye değer katacak projeler üretmek, patent sayılarını artırmak hususunda telkinde bulunurken onlardan ne olursa olsun hakkaniyetten ve adaletten ayrılmamalarını istedi.

dsc_0114.jpg

Görüşmede öğretim üyeleri, kendilerini tek tek tanıtarak Rektör Bilgiç’le fikir ve görüşlerini paylaşıp değerlendirmelerini dile getirdiler

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.