van haber

samsun haber

a

SALT’ta İpek Duben’in “Ten, Beden, Ben” sergisini ziyaret etmek için son haftalar

SALT İpek Duben’in “Ten, Beden, Ben” sergisini ziyaret etmek için son haftalar.

Sergi kapsamında SALT Beyoğlu’nda ve çevrimiçi düzenlenen kamu programları devam ediyor.

İpek Duben’in kırk yılı aşan pratiğine kapsamlı bir bakış sunan Ten, Beden, Ben sergisi

8 Mayıs’a kadar SALT Beyoğlu’nda ziyarete açık. Sergi paralelinde düzenlenen kamu programları, sanatçının çevrimiçi bir söyleşisi, sergi turu ve “Yakından Bakınca” videoları ile devam ediyor.

26 Nisan Salı günü saat 19.00’da küratör Işın Önol ile sanatçı İpek Duben, Zoom üzerinden çevrimiçi bir söyleşi gerçekleştirecek. “İpek Duben’in Pratiğinde New York İzleri” başlıklı söyleşinin hareket noktasını, Önol ve Duben’in farklı dönemlerde ikâmet ettikleri New York’taki kültür sanat ortamının, sanatçının üretimine etkileri oluşturuyor. Çalışmalarını New York’ta sürdüren Önol, Duben’in bu şehirde edindiği deneyimin izlerini, sergide yer alan işleri üzerinden sanatçıyla birlikte ele alacak.

SALT’ın “Yakından Bakınca” serisi, erkek şiddetinden toplumsal cinsiyete, yerinden edilme ve göçten tüketim alışkanlıklarına birçok güncel meseleyi irdeleyen Duben’in işlerine çok yönlü bir bakış açısı sunuyor. LoveBook [Aşk Kitabı] (1998-2000), LoveGame [Aşk Oyunu] (1998-2001), Farewell My Homeland [Elveda Yurdum] (2004) işleri ve İpek Dubenile gerçekleştirilen röportajdan oluşan “Yakından Bakınca” videoları, 8 Mayıs’a kadar saltonline.org ve SALT Online sosyal medya kanallarında yayınlanacak.

Ten, Beden, Ben, kapsamında SALT Programlar ekibi yürütücülüğünde 27 Nisan Çarşamba günü saat 18.30’da ücretsiz bir sergi turu gerçekleştirilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Antalya’da 23 Nisan coşkusu başladı

HIZLI YORUM YAP