1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri yemekte buluştu
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri yemekte buluştu

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri yemekte buluştu

Büyük Anadolu Hastaneleri aylık değerlendirme toplantısında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i ağırlardı. Demir, “Taş üstüne taş koyanın her zaman yanındayız” dedi

A+A-

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri aylık değerlendirme toplantısı yoğun katılımla gertçekleştirildi. Toplantıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Yakup Yönten, hastane yönetimi ve doktorlar katıldı.

 

İHMAL KABUL ETMİYOR

Toplantıda konuşan Başkan Mustafa Demir, hastane personeline teşekkür etti. Başkan Demir, “Özellikle asla ihmal kabul etmeyen kamu sorumluluğu alan insanlar bizler başta olmak üzere Cumhurbaşkanı öncülüğünde olabildiğince yapabildiğince büyük bir enerjiyle çalışmak mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

aw830616_05.jpg

SAMSUN'DAKİ GEÇMİŞİNİZİ BİLİYORUM

Büyük Anadolu Hastaneleri'nin Samsun’daki ilk özel hastane olduğunu hatırlatan Başkan Demir, yeni yatırımından dolayı Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Yakup Yönten'i tebrik etti. Demir, “Ben çok eski zamanlardan bu yana Anadolu grubunun Samsun’a gelişini çok iyi bilenlerden birisiyim. Büyükşehir Belediyesi olarak bizden önce görev yapan Milletvekilimiz Yusuf Ziya Yılmaz'a çok teşekkür ediyorum. Bizim dönemimizde daha da ilave edip taş üstüne taş koyanın her zaman yanındayız” şeklinde konuştu.

GELİŞİME AYAK UYDURUYORUZ

Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Yakup Yönten yaklaşık 20 yılı aşkın süredir Samsun’da hizmet verdiklerini belirterek, “550 çalışanı, 60 hekim kadrosuyla 81 vilayetimiz ve 20’nin üzerinde ülkede sağlık turizmiyle hizmet veriyoruz. Başlangıçta ciddi sorunları olan sektör, artık kamu hastanelerinin de kendisine çekidüzen vermesiyle gerçekten bir yandan kamu hastaneleri bir yandan özel sektör hastaneleri olarak ciddi manada hizmetin kalitesi artmak suretiyle yeni nesil hastanecilik dediğimiz özellikle bu dönemde dijital hastanecilik, sağlık sektöründe 5.0 hastanecilik dediğimiz yöne doğru ilerliyor. Büyük Anadolu Hastaneleri de bu değişime ve gelişime ayak uydurmaya gayret ediyor ve etmeye de devam edecek” şeklinde konuştu.


BAŞKAN DEMİR'E TEŞEKKÜR

Yaklaşık beş yıl önce diyabetik, ortopedik, göz, kulak burun boğaz, cerrahilerinde başlattıkları sağlık turizmiyle dış hasta oranını yüzde 20’lere çıkartmak istediklerini aktaran Opr. Dr. Yönten, “Bütün alt yapıyı buna göre hazırladık. Bunun için başka bir zincir hastanelerinde görev yapmış bir arkadaşımızı Uluslararası Hasta Pazarlama Direktörlüğüne getirdik" ifadelerini kullandı. Yönten ayrıca hastanenin açılışı döneminde destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e teşekkür etti.

SAĞLIK TURİZMDE MARKA OLACAĞIZ

Yönten’in konuşmasının ardından Büyük Anadolu Hastaneleri'nin Uluslararası Hasta Pazarlama Direktörlüğü görevine getirilen Pervin Sucu, sağlık turizmiyle ilgili sunumunu gerçekleştirdi. Sucu, sunumunda yurt dışından gelen hastaların Türkiye’yi tercih etmesinde ileri tedavilerin etkili olduğunu ifade ederek, “Çok ciddi yatırımlar yaptık, Büyük Anadolu Hastaneleri'ni sağlık turizmi alanında bir marka haline getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

aw830616_01.jpg

BAŞKAN DEMİR'E PLAKET TAKSİM EDİLDİ

Program sonunda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e üzerinde Türk bayrağı bulunan plaket takdim edildi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.