1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Samsun’da kadın girişimcilere destek
Samsun’da kadın girişimcilere destek

Samsun’da kadın girişimcilere destek

TKDK Samsun İl Koordinatörü Bülent Turan kadın girişimcileri desteklediklerini belirterek, bin 100 proje içerisinden 204 projenin kadın girişimcilere ait olduğunu söyledi. Turan, “IPARD programları kadınlarımız için çok avantajlı” dedi

A+A-

Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) tarafından AB Sivil Destek Programı kapsamında yürütülen, ‘Geleceğe Köprü İş Kadınları İçin Katılımcı Yönetim Projesi’yle ‘Değişime Uyum’ çalıştayı düzenlendi. Toplantıya, TKDK Samsun İl Koordinatörü Bülent Turan, OKA Genel Sekreter Vekili İbrahim Ethem Şahin,  SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu ve kadın girişimciler katıldı.

3c784462-34bd-4bc7-9d4c-cfb3f3b22f6c.jpg

ÜRETİME DESTEK VERELİM

Programın açılış konuşmasını yapan SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, “SAMİKAD olarak, üniversite sanayi işbirliği kapsamında öğrencilerimize firmalarımızı gezdiriyor. Onların gerçek staj yapma yolunu açıyoruz. Gençlerimizi üretime heveslendirmek istiyoruz. Sürdürebilir gelişmişlik için ihracat yapmak ve bunun için de üretmek zorundayız. Dünya ile rekabet edebilmek için sürekli kendimizi yenilemeliyiz. Neyi yaptığımız değil, daha neler yapabiliriz bunu düşünmeliyiz. Kadınlar olarak da üretime desteği en çok biz verebiliriz” diye konuştu.

d1cb8196-65f9-4b74-a401-9ad8ef9f8b87.jpg

204 PROJE KADINLARA 

Girişimci kadınlara TKDK hakkında bilgilendirme yapan İl Koordinatörü Bülent Turan ise kadın girişimcileri ciddi bir şekilde desteklediklerini kaydetti. Turan, “Devletimiz tüm yatırımcıları ciddi anlamda destekliyor. Bunun içerisinde kadınlarımız da oldukça destek görüyor. IPARD programlarımız kadınlarımız için çok avantajlı. Bin 100 projenin içerisinden 204 proje kadın girişimcilere ait” ifadelerini kullandı. 

BİN 100 PROJE YÜRÜTÜYORUZ

Samsun’da 108 hayvancılık projesine 163 milyon TL yatırım yapıldığını kaydeden Turan, “Kırsal ekonomik faaliyetlerini çeşitlendirilmesi kapsamında 190 milyonluk yatırım projemiz var. 94 milyon hibe tahsis edildi. Toplam bin 100 projeyi şu an yürütüyoruz. 416 milyon yatırım yapıldı. Toplam 194 milyon hibe tahsis edildi. 118 milyonu ödendi” dedi.

7ddbf72f-2a36-49c0-ad79-17b042c813a9.jpg

PORTEKİZ’DEN SAMSUN’A GELDİLER

Konuşmaların ardından, OKA Uzman Meltem Yılmaz’ın moderatörlüğünde Portekiz’den gelen Terras Dentro Başkanı Elsa Maria Da Conceica Obranco, Terras Dentro Proje Koordinatörü Francisca Jose Capela Valerio, Ziraat Mühendisi Mine Yılmaz, Çarşamba Kadın Çiftçiler Derneği Kurucu Başkanı Mükafat Gümüş çalıştay gerçekleştirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.