1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Samsun’da memurlardan bütçe tepkisi
Samsun’da memurlardan bütçe tepkisi

Samsun’da memurlardan bütçe tepkisi

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Başkan Yardımcısı Mehmet Tanrıkulu, 2020 yılı bütçe tasarısını kabul etmediklerini belirterek, “Tasarı bu hali ile komisyondan geçerse, memurun idam fermanı imzalanmış olacak” dedi

A+A-

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilciliği, 2020 yılı merkezi yönetim bütçe tasarısı hakkında basın açıklaması yaptı. Çiftlik Postanesi’nin önünde eylem yapan Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilciliği üyeleri, 2020 yılı bütçe tasarısına karşı olduklarını söyledi.

ce7f4604-d296-419f-81ae-3d2c70fdf249.jpg

2020 ZOR GEÇECEK

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Başkan Yardımcısı Mehmet Tanrıkulu bütçenin kabul olması halinde 2020 yılının tüm vatandaşlar için zor geçeceğini belirterek, “Sosyal devlet olma ilkesini hiçe sayan, toplumumuzun büyük bir kesimini göz ardı ederek, çalışanlardan alınacak vergilere bel bağlayan 2020 bütçesi, memurun bütçesi değildir. Bu bütçe ile 2020 yılının, başta kamu çalışanları olmak üzere, tüm vatandaşlarımız için geçmiş yıllardan daha zor geçeceği ortaya çıkmıştır” diye konuştu.

5cb7563a-bf7c-4e04-b9bb-40529d0ffa76.jpg

MAAŞLARA DÜZELTME EKLEMELİLER

Tanrıkulu açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu bütçe ile vatandaşlarımızdan toplanan vergilerin arttırıldığı, sağlık harcamalarında katılım paylarının, ilca bedellerinin ve tedavi giderlerinin büyük bölümünün vatandaşlarımızın cebinden çıkacağı, memur ve emeklinin yoksulluğa mahkum edileceği, yaşamın biraz daha zorlaşacağı bir yıla daha başlayacağız. Bu durumu Türkiye Kamu-Sen olarak kabul etmemiz mümkün değil. 2020 yılı merkezi yönetim bütçe tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon’unda görüşülüyor. Eğer tasarı bu hali ile komisyondan geçerse bir daha değiştirilmesi mümkün değil. Eğer komisyon tasarıyı bu hali ile onaylarsa memurun idam fermanını imzalamış olacak. Bu nedenle tasarıya memur maaşlarına ilişkin bir düzeltme eklenmek zorundadır.”

d0bd3e94-079f-4c17-8401-5c9c0469ce2a.jpg

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilciliği üyeleri basın açıklamasının ardından konu ile ilgili hazırladıkları mektupları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve siyasi partilerin grup başkanvekillerine gönderdiler
Ayşe KUŞCU KAYA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.