1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Samsun’da Sosyal Güvenlik Haftası kutlandı
Samsun’da Sosyal Güvenlik Haftası kutlandı

Samsun’da Sosyal Güvenlik Haftası kutlandı

Samsun SGK İl Müdürü Ünal Kaya ‘Yeni Nesil Teşvik ve Bir Benden Bir Senden Teşvik uygulanmaları ile kayıtlı istihdamı teşvik ettiklerini ve işverenlere destek olduklarını söyledi

A+A-

Samsun SGK İl Müdürlüğü 14-18 Mayıs 2018 Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni düzenledi. Törende konuşma yapan SGK İl Müdürü Ünal Kaya, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Çalışmaları kapsamında 2018 yılı hedeflerinin +2 istihdam olduğunu söyledi.

SORUNLARI İLETİYORUZ

Milli Seferberlik Çalışmaları Kapsamında, işveren ve sigortalı ziyaretlerine devam ettiklerini kaydeden Kaya, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik çalışmaları, 2018 yılı için hedefi +2 istihdam olarak devam etmektedir. İşverenlere destek olmak ve kayıtlı istihdamı teşvik etmek için Yeni Nesil Teşvik ve Bir Benden Bir Senden teşviki uygulanmaya başlanmıştır. Milli Seferberlik Çalışmaları kapsamında işveren ve sigortalı ziyaretlerine devam ediyoruz. İşyerlerine yaptığımız ziyaretlerde yeni nesil teşvik uygulamalarını da anlatıyoruz, soruları cevaplandırıyoruz. Vatandaşlarımızın, işçi ve işverenlerimizin dile getirdiği talep, sorun ve önerileri kurum başkanlığımıza ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına iletiyoruz” dedi.

ÖNEMLİ GELİŞMELER KAYDEDİLDİ

Sosyal güvenlik sisteminin toplumun bütün kesimlerini doğrudan ilgilendirdiğini kaydeden Kaya, “Sosyal güvenlik sistemi sağlık, güvenlik ve sosyal barışın kalıcı hale gelmesini sağlayan, gücünü dayanışma bilinci ile uzlaşmacı sorumluluktan alan kurumsal bir yapıdır. Kurumumuz öncelikle uluslararası standartların üzerinde sosyal güvenlik hizmeti veren, model alınan, öncü ve saygın bir kurum olma vizyonunu üstlenmiştir. Kaliteli, adil, kolay erişilebilir ve vatandaş odaklı hizmet veren bir sosyal güvenlik sistemini yürütme ve geliştirme gayesi ile çıktığımız bu yolda gerçekleştirmekte olduğumuz sosyal güvenlik reformu sürecinde, önemli gelişmeler kaydedilerek, çok hızlı bir sürece girilmiş ve ciddi farklılıklar getirilmiştir. Bilgi ve belgeler elektronik ortama alınmış, birçok işlem online yürütülmeye başlanmış, yeni kurulan sistemler ile vatandaşımızın hizmetleri daha güvenli ve kolay almaları sağlanarak işlemler basitleştirilmiş ve bürokrasi ve kırtasiyecilik azaltılmış, ALO 170, SMS uygulamalarımız ile sigortalılarımızın bilgiye rahat ulaşmaları sağlanmış, İşverenlerimiz, sigorta primleri teşvik uygulamaları ile desteklenmiştir” diye konuştu.

Ayşe KUŞCU KAYA

aw391084_01.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.