van haber

samsun haber

a

SAMSUN’LU YERLİ SOKRATES’İ BULAN MUHABİR GİZEM GÜNDOĞDU

SAMSUN’LU YERLİ SOKRATES’İ BULAN MUHABİR GİZEM GÜNDOĞDU

 

MÖ 469 – MÖ 399 yılları arasında Atina’da yaşamış olan Antik Yunan filozofu Sokrates tarihe “Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir.” sözleri ile adını yazdırmıştı.

 

YERLİ SOKRATES SAMSUN’LU ÇIKTI

 

Sokrates’den yüzyıllar sonra Muhabir Gizem Gündoğdu’nun yaptığı röportaj ile bu sözler sosyal medya aracılığı ile tekrar gündeme oturdu. Röportajı veren Samsun’lu Erol Çilingir sosyal medya kullanıcıları tarafından yerli Sokrates ilan edildi.

 

Röportajda muhabirin “Sana bir şey söyleyeyim mi samimi olarak söylüyorum senin böyle bir şeyler bildiğini ama söyleyemediğini düşünüyorum” sorusuna Erol Çilingir “Ben sana bir şey söyleyeyim mi? Kapat şunu (Kamera Mikrofon) hiçbir şey bildiğim yok.” cevabını vererek Sokrates’in savunması niteliğinde bir cevap verdi.

 

https://www.instagram.com/reel/Cd5iRrduzEM/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

15 MİLYONA YAKIN İZLENDİ

 

Kısa bir kesiti yayımlanan röportaj kısa zamanda 15 Milyona yakın izlenme sayısına ulaştı.

 

BU RÖPORTAJ NEYİN RÖPORTAJI?

 

Bu röportaj 24 Şubat 2015 tarihinde Samsun’un İlkadım ilçesinde öldürülen 64 yaşındaki Veysel Çilingir Cinayeti’nin ATV Müge Anlı ile Tatlı Sert programında araştırıldığı sırada yapıldı. Röportajı veren kişi öldürülen Veysel Bey’in erkek kardeşi Erol Çilingir’di.

 

RÖPORTAJI YAPAN GİZEM GÜNDOĞDU KİMDİR?

 

Gizem Gündoğdu 17 Mart 1995 tarihinde İstanbul’da doğdu. Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümünden Lisans eğitimi alarak Onur Belgesi ile mezun oldu. İstanbul Üniversitesi AUZEF Sosyoloji Lisans öğrencisidir. Üniversite öğrencisi iken Gazetecilik Kulübü kurdu ve kulüp üyeleri ile birlikte Beykent Gazetesi’ni çıkardı. Haberler hem basılı hem dijital ortamda yayımlandı. Haber dilini öğrendikten sonra okulun kanalı olan Beykent TV’de ekran önünü öğrenmeye başladı. TRT Haber ve Show Ana Haber’de stajlarını yaptı. İş görüşmesi nasıl olur öğrenmek için gittiği TGRT Haber Üretim Hattı programında ilk muhabirlik deneyimini kazandı. Artık stajyer değil muhabir olabilirim dediğinde ise Kebriye Koç ile görüşmesinin ardından ATV Müge Anlı ile Tatlı Sert programında işe başladı ve Kebriye Koç’un ekibine dahil oldu. Ardından ekip ile birlikte geçtiği Show TV Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programının muhabiri oldu. Son olarak da yine aynı ekip ile birlikte geçtiği Fox TV Fulya ile Umudun Olsun programında İstihbarat Şefi oldu.

 

https://www.instagram.com/gundogduugizemm/

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tercüme Bürosu –  Çeviri Bürosu

HIZLI YORUM YAP