Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Saray Çobançeşme Kuşburnu Şenliği’nde buluştu

Doğal güzelliklerin ve yöresel lezzetlerin tanıtımına önem veren Saray Belediyesi, 1 Ekim Cumartesi günü Kambursöğüt mevkiinde 1’inci Çobançeşme …

Doğal güzelliklerin ve yöresel

Doğal güzelliklerin ve yöresel lezzetlerin tanıtımına önem veren Saray Belediyesi, 1 Ekim Cumartesi günü Kambursöğüt mevkiinde 1’inci Çobançeşme Kuşburnu Şenliği’ni gerçekleştirdi. Sosyal etkinliklerin yer aldığı şenlikte sahne alan ünlü şarkıcı Sevtuğ, güzel sesi ve muhteşem dans performansı ile Saray’ı coşturdu.

ÇOCUKLAR DOĞA İLE BULUŞTU

Doğaya ve yöresel lezzetlerine sahip çıkan Saray Belediyesi, 1 Ekim Cumartesi günü Kambursöğüt mevkiinde 1’inci Çobançeşme Kuşburnu Şenliği’ni gerçekleştirdi. Birbirinden renkli etkinliklerin yer aldığı şenlik çocuklar için eğitici doğa yürüyüşüyle başladı. Doğayla buluşan çocuklar, ağaçları ve bölgemizin doğal güzelliklerini keşfetti.

BAŞKAN ERKİŞ: “SARAY TABİATIYLA ANILAN BİR YER OLSUN İSTEDİK”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan şenliğin açılış konuşmasını Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş gerçekleştirdi. Başkan Erkiş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“ Türkiye’de yalnızca bizim güzide ilçemize münhasır olan ekinoks festivallerinin ikincisini kutlamak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Tabiatıyla anılan bir yer olsun istedik Saray. Yanı başımızda Kapaklı ve Çerkezköy zaman zaman ekosistem açısından çevre değerleri açısından zor zamanlar yaşıyorlar. O yörenin insanlarını da bu bölgenin insanlarına da ve ilçemizin insanlarına da tabiatıyla, bakir noktalarıyla hala güzelliklerin, doğal güzelliklerin yaşanabildiği bir yer olsun. Bu güzellikleri kamunun halkın kullanımına açalım diye çıktığımız yolda kararlılıkla ilerlemekteyiz. Kışa girmenin artık nafile hiçbir biçimde kaçışı olmayan günlerdeyiz. Festivaller öteden bu yana bir ritüeli, bir seremoniyi beraberinde getirdiler. Bunların başlangıcında bağ bozum şenlikleri vardır örneğin Antik Yunan’dan. Biz de bugün artık kışa giriyoruz. Kışı karşılamaya hazır olduğumuzu zorlu, çetin koşulların yaşandığı kış mevsimini omuz omuza, dayanışmayla aşabileceğimizi göstermek kabilinden bugün buraya bu güzellikle toplandık. Duruşumuzu, meydan okuyuşumuzu ortaya koyuyoruz. Saray halkına böylesi kadim bir geleneği, kasaba ortamının sıcacık dayanışmasıyla bugün bizlere yaşattığı için çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.”

KUŞBURNU HOŞAFI İKRAM EDİLDİ

Saraylıların yoğun ilgi gösterdiği şenlikte kuşburnu hoşafı ve yöresel lezzetler ikram edildi. Konukları ile yakından ilgilenen Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, günün anısına vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

SEVTUĞ SARAY’I YAKTI GEÇTİ

Konuşmalardan sonra sahne alan ünlü Şarkıcı Sevtuğ, güzel sesi ve muhteşem dans performansıyla Saray’ı büyüledi. Yaklaşık 4 saat sahnede kalan Sevtuğ, birbirinden güzel şarkılarıyla Saray’ı coşturdu. Sevtuğ’a eşlik eden Saray Belediyesi Roman Halk Dansları Grubu Roman Şukar, izleyenlerden büyük alkış aldı. Sevtuğ, Roman Şukar ile birlikte şenlik ateşini yaktı. Sevtuğ’un hareketli şarkıları ile yerinde duramayan Saraylılara Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Saray Belediye Başkan Yardımcıları Birdal Gökdağ, Fuat Ünal ve Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arif Naci Öngören de eşlik etti.

ÇİÇEK TAKDİM EDİLDİ

Konser sonunda Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Başkan Yardımcıları Fuat Ünal, Birdal Gökdağ ve Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arif Naci Öngören ünlü şarkıcı Sevtuğ’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

ŞENLİĞE YOĞUN İLGİ

Katılımın yoğun olduğu şenliğe Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç, Saadet Partisi Saray İlçe Başkanı Şaban Mısırlı, Ak Parti Saray Kurucu İlçe Başkanı İbrahim Duraklı, CHP Saray Kadın Kolları Başkanı Zeliha Neşeli ve yönetimi, Saray Belediye Başkan Yardımcıları Birdal Gökdağ, Fuat Ünal, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Sarı Liste Başkan Adayı Ahmet Çetin, Saray Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

van haber