Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SARDOS Şehitlere saygı için yola çıkıyor

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) üyesi bisiklet ekibi “27. Alaya Vefa ve Şehitlere Saygı Bisiklet Turu” için 23 Nisan 2022 günü sabah …

Keşan Saros Doğa ve

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) üyesi bisiklet ekibi “27. Alaya Vefa ve Şehitlere Saygı Bisiklet Turu” için 23 Nisan 2022 günü sabah yola çıkıyor.

Erdoğan DEMİR/ Keşan Postası/ EDİRNE İGFA- Şehitlere saygı turunun bu yıl 8.gerçekleştirecek olan Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği yetkilileri tur ile ilgili duygularını, “SARDOS olarak bu yıl 8. gerçekleştireceğimiz Saygı turumuzun heyecanını her yıl ilk günkü gibi yeniden yaşıyoruz. Salgın döneminde elimizde olmayan sebeplerle bir yıl ara versek de geleneksel hale getirdiğimiz turumuza bu yıl da devam ediyoruz. Çanakkale ruhunu yaşatmak adına atılan her adımı önemsiyor ve saygı duyuyoruz. Biz de, bölgemizde konuşlu iken Çanakkale cephesine giden 27. Alaya vefa ve tüm Çanakkale kahramanı birlik ve askerlerimize şükran duyguları ile pedalımızı çevireceğiz. Bu yıl turumuzu kara savaşlarının başladığı tarihe planladık bu sebeple daha da bir duygu yüklü yola çıkıyoruz.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, yarımadada ilk kara savaşını başlatan 27 ve 57. Alay neferlerine “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum. BİZ ölünceye kadar geçen sürede yerimizi başka kuvvetler alacaktır” sözünden aldığımız ışık ve ruhla Çanakkale olgusunu gelecek kuşaklara aktarmaya devam edeceğiz. İlk gün 115 km pedal çevirip Eceabat’ta konaklayacağız. İkinci gün de 65 km. tüm şehitlik ve anıtlarımızı ziyaret ettikten sonra turumuzu Şehitler abidesinde noktalayacağız. Yolumuz açık olsun..” şeklinde ifade etti.

van haber