Arama
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Seferihisar Belediyesi ‘’KADIN VARSA HAYAT VAR’’ Projesini başlattı

Seferihisar Belediyesi ve CHP Seferihisar İlçe Kadın Kolları ortak bir projede buluşarak özellikle tarım ve hayvancılık sektöründeki ekonomik …

Seferihisar Belediyesi ve CHP
Seferihisar Belediyesi ve CHP Seferihisar İlçe Kadın Kolları ortak bir projede buluşarak özellikle tarım ve hayvancılık sektöründeki ekonomik kriz nedeniyle köylerinden göç etmemeye direnen aileler ve kadınlar için “Kadın varsa hayat var” projesini hayata geçirdi.

Sosyal, ekonomik, güvenlik ve ruhsal sağlıklarını desteklemek adına uzmanlar eşliğinde bir destek programı hazırlayan Seferihisar Belediyesi ilgili konularda kadınlara bilgilendirmelerde bulunacak. Başta Beyler, Turgut, Payamlı köyleri ile Tepecik mahallesinde yaşayan kadınlara ve ailelere verilecek eğitim desteği kademeli olarak Seferihisar’ın tüm köy ve mahallelerine yayılacak.

Kadınların karar alma mekanizmalarında etkin rol almasını sağlamayı hedefleyen projede yerel yönetimlerde “Dönüştürücü Eşitlik ve Toplumsal Cinsiyeti Anaakımlaştırma” yaklaşımı ile vatandaşlarla ortak çalışmalar yapılması planlanacak. Ayrıca proje kapsamında “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” konusunda da farkındalık yaratılarak anketler yapılacak ve veri toplanması sağlanacak. Aile Destekleri Sigortası hakkında bilgilendirmeler yapılacak.
Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve CHP İlçe Başkanı Senem Gürer Solak’ın destekleriyle hazırlanan Projede eğitim başlıkları şöyle olacak;
Kadının Karar Alma Mekanizmalarındaki Rolü
Kadının Örgütlenmesi
Kadının Ekonomik Hakları
Kadın ve Siyaset
Toplumsal Cinsiyet Farkındalığı
Aile Destekleri Sigortası
Sağlıklı iletişim
İletişim problemleri
Eşler arası sağlıklı iletişim
Aile içindeki roller ve bireylerinin sorumlulukları

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

van haber