van haber

samsun haber

a

Seferihisar/Orhanlı Jeotermal Santrali Direnişi

İYİ Parti Seferihisar ilçe Başkanımız Syn. Kürşad CEBECİ, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Seferihisar/Orhanlı vadimizde yapılmak istenen Jeotermal Enerji Santrali (JES) projesine karşı,köylülerimize destek vermek için bölgede bulunan hemşehrilerimizi ziyaret etti.

Çevre şehircilik ve iklim değişikliği Bakanlığı tarafından alınan yeni bir kararla,daha önce İzmir 3. İdare Mahkemesi tarafından projenin iptali kararı verilen, Seferihisar Orhanlı Mahallemiz sınırlarında yapılmak istenen Jeotermal Elektrik Santrali (JES),Güneş Enerji Santrali (GES) ve Rüzgar Enerji Santrali (RES) projesi halkın görüşüne açıldığı belirtildi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada “Seferihisarlılar’ın10 gün içerisinde bölgede yapılmak istenen proje hakkında,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı veya İzmir il müdürlüğüne görüşlerini iletebilecekleri açıklandı”.

İlçe Başkanımız Syn.Kürşad CEBECİ ; “ Orhanlı da ki köylülerimizin şiddetle karşı çıktığı, ÇED raporu ile de tespit edilen,Orhanlı vadisinin ciddi şekilde tahrip olmasına neden olacak,ekolojik dengeyi olumsuz etkileyecek olan jeotermal enerji santrali projesine karşı ,süreci yakından takip ederek gereken hassasiyeti göstereceklerini ve köylülerimize destek olacaklarını” belirtti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

DEVA PARTİSİ: ‘İstanbul Sözleşmesi’ne yeniden taraf olacağız’

HIZLI YORUM YAP