van haber

samsun haber

a

Sorunlara Çözümler Buluşması’nda “Nitelikli Eğitim” konuşulacak

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin (SADE), UNDP Türkiye çözüm ortaklığı ve Zorlu Holding desteğiyle yürüttüğü Sorunlara Çözümler Buluşması, “Amaç 4: Nitelikli Eğitim” odağında gerçekleşecek.

Türkiye’de sürdürülebilirlik çalışmalarının yaygınlaştırılması, etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin (SADE), UNDP Türkiye çözüm ortaklığı ve Zorlu Holding desteğiyle yürüttüğü Sorunlara Çözümler Buluşması, “Amaç 4: Nitelikli Eğitim” odağında gerçekleşecek.

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen Sorunlara Çözümler Buluşmaları; Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları özelinde yapılan ilham verici çalışmaları, iyi uygulama örneklerini, fikir ve deneyimleri paylaşmaya devam ediyor. 5. yılına ulaşan buluşmalar kapsamında yapılacak online panelde, sürdürülebilir kalkınma amaçlarından “Nitelikli Eğitim” başlığı ele alınacak.

Uzman konuşmacılar bir arada

Sürdürülebilirliğe yönelik küresel taahhütlerin merkezinde yer alan “Nitelikli Eğitim” konusuna odaklanan buluşma, farklı kurum ve kuruluşlardan değerli konuşmacıları bir araya getirecek. İzelman YK Başkanı ve İzmir Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Adnan Akyarlı, Öğretmen Ağı Genel Koordinatörü Buket Sönmez, Tolkido Kurucu Ortağı Can Yıldız ve Esas Sosyal Direktörü Özlem Akgün Eşmeler’in konuşmacı olarak yer alacağı panelin moderatörlüğünü ise UNDP Türkiye İletişim Sorumlusu Bahar Paykoç yapacak.

26 Nisan Salı akşamı 18.00 – 19.30 saatleri arasında yapılacak online panelde, Türkiye’de eğitimin mevcut durumu, eğitimde fırsat eşitliği ve kurumların iyi uygulama örnekleri konuşulacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İTÜ GVO İzmir “To Bee Meslek ve Kariyer Günü”

HIZLI YORUM YAP